NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Telenor podepsal dohodu s AWS za účelem rozšíření transformace 5G

Telenor 5G AWS

Severský operátor Telenor podepsal strategickou dohodu o spolupráci s Amazon Web Services (AWS), která má pomoci rozšířit transformaci jádra 5G.

Telekomunikační společnost uvedla, že nová dohoda jí umožní poskytovat nové 5G a špičkové služby podnikovým zákazníkům po celém světě.

V rámci dohody budou Telenor a AWS investovat do společných aktivit uvádění na trh ve vybraných odvětvích – jako je výroba, dodavatelský řetězec a logistika a automobilový průmysl – s cílem umožnit zákazníkům více 5G a špičkových služeb.

Dohoda dále rozšiřuje stávající spolupráci mezi oběma společnostmi, přičemž Telenor se také stává členem AWS Partner Network. Ve spolupráci s AWS již Telenor implementoval celé mobilní jádro běžící v cloudu pro Vimla, což je značka operátora virtuálních mobilních sítí Telenor ve Švédsku.

Mobilní jádro Vimly běžící na AWS je škálovatelné, programovatelné a využívá samoobslužná API, což Vimle umožňuje vytvářet nové služby pro své zákazníky. Vimla využívá širokou škálu služeb AWS, mimo jiné Amazon ElastiCache, AWS Lambda a AWS Transit Gateway.

Nové mobilní jádro založené na cloudu ve Vimla vyvíjí a spravuje jako službu Working Group Two, společnost inkubovaná společností Telenor. Severský operátor také uvedl, že plánuje rozšířit práci ve Vimle do dalších oblastí v celosvětové síti společnosti.

V rámci své spolupráce budou Telenor a AWS pokračovat v inovacích v oblastech 5G edge pro mobilní privátní sítě (MPN) a edge computingu. Například Telenor 5G umožnil prototyp „sítě na kolech (NOW)“ poháněný AWS. NOW dává zákazníkům možnost nastavit si autonomní privátní 5G síť, kdekoli je to potřeba. Prototyp NOW je v současné době používán norskou agenturou pro obranný materiál a norským veřejnoprávním vysíláním Norsk Rikskringkasting (NRK) pro případy kritické komunikace a vzdálené produkce. Thajská značka dtac Telenoru spustila na mezinárodní úrovni 5G privátní síť proof-of-concept pro thajské podniky založenou na edge computingu a AWS Snow Family. Toto řešení pomáhá zákazníkům zpracovávat analýzy videa založené na umělé inteligenci (AI) v reálném čase a další aplikace na vzdálených místech.

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »