NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

True Move vybralo pro 5G portfolio RAN společnosti ZTE

True Move

ZTE Corporation oznámila dohodu se společností True Move o vybudování komerční 5G sítě v Thajsku.

Podle podmínek dohody přijme thajský mobilní operátor 5G RAN produkty a služby ZTE k vybudování komerční 5G sítě v Thajsku. ZTE poskytne True Move řadu produktů, včetně 5G 64TR / 32TR / 8TR / 4TR makro základen a jednopásmových / vícepásmových vnitřních QCell základen pro vybudování trojpásmové 5G sítě na 700 MHz, 2,6 GHz a 26 GHz.

Společnost ZTE spolupracuje se společností True Move od roku 2019 v různých technických testech, které společně prověřují více 5G produktů, včetně 3,5 GHz 64-kanálového masivního MIMO, 2,6 GHz 64-kanálového masivního MIMO a 2,6 GHz QCell. Kromě toho ZTE a True prověřili technologie 5G, jako například downlink 16-stream MU-MIMO a 4 / 5G nosičů dynamického sdílení.

Společnost True Move zahájila v březnu tohoto roku 5G služby využívající spektrum v pásmu 2,6 GHz.

True Move, druhý největší operátor v zemi podle předplatitelů, získal v předchozí aukci 90MHz 2,6GHz spektra a 800MHz v pásmu 26GHz za 668 milionů dolarů. Provozovatel zahájil 5G služby prostřednictvím počáteční sítě 400 5G základních stanic.

Konkurenční operátor AIS zahájil služby 5G v únoru a je údajně v závěrečných fázích výběrového řízení zahrnující společnosti Nokia, Ericsson, Huawei, ZTE a Samsung. Podle posledních tiskových zpráv AIS očekává, že zpočátku zahájí provoz v hlavním městě Bangkoku a ve východním ekonomickém koridoru.

Mezitím společnost Dtac nedávno vytvořila partnerství se společností Nokia s cílem nasazení zařízení 5G / 4G ve vybraných oblastech Thajska. Provozovatel uvedl, že urychluje zavádění technologie masivního MIMO s nízkým pásmem a vysokou kapacitou, aby zákazníkům poskytoval lepší pokrytí a zkušenosti s daty. Operátor již dříve uvedl, že očekává, že během roku 2020 zahájí komerční 5G služby prostřednictvím spektra v pásmech 26GHz a 700MHz.

Zdroj: rcrwireless.com