NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Telecom Italia zruší do roku 2030 zhruba pětinu svých italských pracovních míst

Telecom Italia obchodní plán

Italský mobilní operátor Telecom Italia (TIM) zruší do roku 2030 přibližně 9000 pracovních míst, což představuje zhruba pětinu jeho italské pracovní síly. S odvoláním na nový obchodní plán, který podnik zveřejnil, o tom informovala agentura Bloomberg.

Škrty pracovních pozic budou podle mluvčího společnosti zahrnovat plánované i dobrovolné odchody, včetně nástupů do penze. Firma, která je nástupcem někdejšího národního telefonního monopolu, se podle něj snaží zeštíhlit svou strukturu.

Nový obchodní plán dále počítá s oddělením domácí pevné přístupové sítě a divize Sparkle, pod niž spadají podmořské kabely, do samostatné společnosti NetCo. TIM tíží čistý dluh zhruba 23 miliard eur. Nově vzniklá společnost by měla převzít dluh 11 miliard eur.

Mobilní operátor počítá s tím, že se mu tímto krokem a dalšími transakcemi, jako je prodej menšinového podílu v nově vytvořené jednotce podnikových služeb, podaří snížit čistý dluh pod pět miliard eur, napsala agentura Reuters.

Zdroj: allnews.cz

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »