NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nové přístupové body pro malé a středně velké organizace

WiFi 6E access points

Nové přístupové body WiFi 6E přinášejí WiFi s vyšší rychlostí, nízkou latencí, minimálním rušením a větším pokrytím, a jsou tak ideálním řešením pro školy a malé a středně velké organizace s vysokou hustotou připojených klientů.

Technologie WiFi 6E představuje vhodné řešení problémů spojených s přetíženou WiFi, nicméně její implementace v celé síti může být nákladná. Pro subjekty s omezeným rozpočtem, jako jsou např. malé a středně velké organizace a školy, je cenově výhodnější přetížení sítě řešit lokálně pomocí přístupových bodů WiFi 6E. Nicméně vzhledem k vysokofrekvenčnímu charakteru pásma 6 GHz má většina zařízení WiFi 6 kratší dosah, což může ovlivnit kvalitu připojení u zařízení připojených na různé vzdálenosti.

Tento problém již brzy odstraní nové přístupové body Zyxel, které malým a středně velkým organizacím a školám pomohou i při minimálních investicích využívat veškeré výhody WiFi 6E. Společnost Zyxel na trh uvede tři nové modely interiérových přístupových bodů. NWA220AX-6E a WAX620D-6E disponují anténní technologií BandFlex pro přenos provozu ze stávajících sítí WiFi 5 nebo WiFi 6 do pásma 6 GHz, tedy WiFi 6E. Třetí novinkou je prémiový třípásmový model WAX640S-6E s chytrou anténou, která dokonale řeší problémy způsobené okolním rušením a podstatně rozšiřuje celkovou datovou propustnost na celkem třech současných frekvencích.

Zyxel 6E – využijte potenciál WiFi 6E na maximum

Všechny tři novinky budou disponovat prvotřídním 4×4 rádiem v pásmu 6 GHz v kombinaci s kvalitními RF filtry a optimalizovanými komponenty pro maximální dosah každého přístupového bodu. Toto řešení výrazně zlepší spokojenost uživatelů a přinese stejně vysokou rychlost připojení také v těch zařízeních, která se připojují z větší vzdálenosti.

BandFlex – libovolně přepínejte mezi pásmy 5 GHz a 6 GHz

Modely WAX620D-6E a NWA220AX-6E jsou vybaveny špičkovou rádiovou technologií BandFlex umožňující nastavení přístupového bodu buď v pásmu 5 GHz nebo v pásmu 6 GHz. Toto řešení poskytuje extra flexibilitu provozovatelům bezdrátové WiFi sítě, kteří chtějí provoz v přetížených oblastech přenést do nově zpřístupněného pásma 6 GHz, a také těm, kteří přechod z pásma 5 GHz do pásma 6 GHz plánují, až na daném místě bude více kompatibilních klientských zařízení. Modely WAX620D-6E a NWA220AX-6E současně nabízejí nižší pořizovací cenu než plně vybavený třípásmový přístupový bod WAX640S-6E.

Plynulý provoz, nulové rušení

S rostoucím počtem zařízení a aplikací používaných na stejném místě roste také pravděpodobnost rušení. Kde jsou ty časy, kdy bylo zarušené jen pásmo 2,4 GHz. Nyní se stává již dost obsazeným i pásmo 5GHz, hlavně z důvodu vyšší přenosové rychlosti díky větší šířce použitého frekvenčního spektra. V případě přístupových bodů Zyxel standardu WiFi 6E rušení představuje mnohem menší problém, protože tyto modely mají pokročilý RF filtr a funkci Advanced Cellular Coexistence pro minimalizaci rušení z blízkých kanálů v pásmu 5 GHz a z 4G/5G mobilních sítí. Prémiový model WAX640S-6E navíc vyniká chytrou anténou, která nepřetržitě monitoruje kvalitu připojení a operativně přizpůsobuje svou vyzařovací charakteristiku tak, aby bylo potlačeno rušení ve stejném kanálu a zvýšena kvalita WiFi přenosu.

„Firmy i školy se dnes při svém provozu stále více spoléhají na elektronická zařízení a aplikace, s čímž se také prohlubuje závislost na sítích WiFi. Malé firmy a veřejný sektor potřebují vysoce kvalitní a rychlé připojení bez ohledu na vzdálenost nebo počet připojených uživatelů. V reakci na tento vývoj na trh přicházíme s novými přístupovými body standardu WiFi 6E, které odlehčí stávajícím sítím WiFi,“ poznamenává Crowley Wu, senior viceprezident divize Networking ve společnosti Zyxel.

Novinky v portfoliu značky Zyxel budou podporovat samostatný provoz, provoz řízený kontrolérem i cloudovou platformu Nebula*, což uživatelům garantuje maximální flexibilitu při jejich používání. Modely WAX640S-6E a WAX620D-6E budou dodávány s roční licencí Nebula Pro Pack a model NWA220AX-6E s bezplatnou licencí Base Pack.

TZ

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »