NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Telecom Italia zamítá žádost KKR o due diligence a zablokuje nabídku na převzetí ve výši 12 miliard dolarů

Telecom Italia TIM

Telecom Italia (TIM) odmítl poskytnout KKR přístup ke svým účtům a umožnit jí provést due diligence v rámci pokusu o převzetí.

Loni v listopadu se KKR obrátila na TIM s nezávaznou nabídkou, která společnost ocenila na 10,8 miliardy eur, ale jednání oficiálně začala teprve minulý měsíc.

Společnost TIM uvedla, že dopis ze 4. dubna od KKR uvedí, že investor nemůže potvrdit svou indikativní nabídku ve výši 0,505 EUR za akcii bez provedení due diligence. KKR uvedla, že okolnosti se změnily v důsledku prosincového varování TIM o zisku, březnových pokynů, které byly pod tržní hodnotou, a snížení úvěrového ratingu TIM.

TIM uvedla, že KKR obdržela informace ve stejnou dobu jako ostatní účastníci trhu, a uvedla, že americký investor nepotvrdil svůj zájem, včetně předchozí ceny, takže „v tuto chvíli by nebylo vhodné poskytnout KKR přístup k due diligence”.

Italská telco společnost uvedla v prohlášení: „Pokud KKR předloží dosažitelnou, kompletní a atraktivní nabídku… Představenstvo TIM by bylo připraveno přehodnotit své rozhodnutí v zájmu všech akcionářů.“

Pokračovalo: „KKR nakonec potvrdila svůj zájem prozkoumat jakékoli další transakce v zájmu společnosti, jejích akcionářů a Itálie.“

Nabídka KKR také vedla k pádu generálního ředitele TIM Luigiho Gubitosiho, který byl nucen odejít poté, co jej hlavní akcionář Vivendi obvinil z tajné spolupráce s KKR.

Předpokládá se, že Private equity Apax Partners má zájem o předložení nabídky pro TIM, zatímco CVC minulý měsíc učinilo nezávaznou nabídku na část firemního podnikání TIM, včetně podnikání v oblasti datových center.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Seminář Sítě FTTx v roce 2024 Mistrovství světa v mikrotrubičkování
telekomunikace

Seminář: Sítě FTTx v roce 2024

Zveme vás na 17. ročník tradičního semináře zaměřeného na optické přístupové sítě, který pořádá společnost PROFiber Networking. Odborným garantem této akce je Jan Brouček, ředitel

ČÍST DÁLE »