NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Streaming s novým Wi-Fi 6 routerem v rozlišení až 8K

TP-Link Archer AX72

Společnost TP-Link představuje novinku v podobě AX5400 bezdrátového routeru Archer AX72 s podporou nejnovějšího standardu Wi-Fi 6 (802.11ax), díky kterému dosahuje maximální přenosové rychlosti až 5 400 Mb/s.

Streamovat můžete až v 8K!

Jedná se o rychlosti, které jsme si ještě v nedávné době nedokázali ani představit. Jenže nároky na šířku pásma (bandwidth) jsou i u domácího připojení k internetu stále vyšší, což znamená, že se přizpůsobili i výrobci.

Nejnovější TP-Link Archer AX72 je určený nejen k tomu, aby průměrné domácnosti zajistil nadstandardní připojení více koncových zařízení současně, ale například i k realizaci datově natolik náročných aktivit, jako je streamování videa v 8K rozlišení. A to v danou chvíli (opět) současně na více zařízení najednou. Díky nejnovějšímu standardu Wi-Fi 6 si můžete užít vyšší rychlosti, menší odezvy a vyšší kapacitu připojení, takže třeba při videokonferenci s vaším šéfem už nemusíte řešit, že se ve vedlejší místnosti váš potomek právě připojil k on-line hře.

Stabilní připojení, pořád

Samozřejmostí jsou i technologie, které má router navíc a které dále zajišťují vyšší rychlost a stabilitu. Jde třeba o HE160, výkonný modul FEM, 6 externích antén, technologii Beamforming (modelování paprsku), provedení 4T4R, MU-MIMO a OFDMA, díky kterým tenhle router dokáže zajistit připojení až pro stovku zařízení současně, a to bez vnímatelné odezvy.

Celé to pohání vysoce účinný 64bitový procesor Qualcomm nové generace, jenž routeru Archer AX72 umožňuje pohotové zpracování dat a také dále snižuje latenci v rámci sítě, díky čemuž je výsledná síť robustní a zároveň stabilní. Vysokorychlostní paměť byla vyrobena 14nm procesem.

Konstrukce zabraňuje přehřívání routeru

Povrch zařízení tvoří vzor připomínající brnění s celkovou plochou 167 cm², která je určena k odvodu tepla a díky tomu můžete potenciál routeru využít skutečně naplno. Zároveň se jedná o designovou záležitost, která routeru dodává moderní vzhled.

Díky použitému řešení TP-Link HomeShield poskytuje router pokročilé zabezpečení pro neomezený počet připojených klientů, které chrání před DDoS útoky, škodlivými weby a narušením portů. Díky tomu je zvýšena úroveň vašeho soukromí i ochrany dat. K dispozici jsou třeba vylepšené zabezpečení pro připojená IoT zařízení, robustní rodičovská kontrola nebo špičkové zabezpečení od společnosti Avira.

Wi-Fi router TP-Link Archer AX72 podporuje technologii OneMesh, díky které nabízí bezproblémové pokrytí celé domácnosti bez výpadků a prodlev. Stačí přidat extender podporující OneMesh. Jednotlivá koncová zařízení pak mohou přepínat mezi zdroji signálu podle toho, který zdroj právě vysílá nejsilněji a nejefektivněji.

Nastavení přes aplikaci i web

Již standardem je pak možnost snadného nastavení a obsluhy třeba přes mobilní aplikaci Tether, která je k dispozici pro Android i iOS, a to v češtině i slovenštině. Alternativně lze využít i pokročilé webové rozhraní, které spustíte z libovolného zařízení vybaveného internetovým prohlížečem. Snadné sdílení médií a vytvoření vlastního privátního cloudu usnadňuje jeden rychlý integrovaný port typu USB 3.0. pro připojení, např. externího disku či NASu.

TZ

@RadekVyskovsky