NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Starlink buduje nebo rozšiřuje více než 20 pozemních stanic v USA pro provoz v E-pásmu

Starlink darkpenguin22 via Reddit

Zatímco se Starlink společnosti SpaceX připravuje na vypuštění své flotily satelitů druhé generace, společnost rozšiřuje svou infrastrukturu pozemních stanic pro satelity 2. generace po celých Spojených státech.

SpaceX minulý měsíc podala FCC žádost o vybudování nebo upgrade přibližně 21 amerických portálů s funkcemi E-Band, které poskytnou vyšší uplinkové a downlinkové rychlosti.

Seznam zahrnuje místa v Anderson, SC; Benkelman, NE; Blountsvilole, AL; Savannah, TN; Surrency, GA; Adelanto, CA; Arlington, OR; Marshall, TX; Prosser, WA; Romulus, NY; Sheffield, IL; Brunswick, ME; Clinton, IL; Savanna, IL; Elkton, MD; Roberts, WI; York, PA; a Port Matilda, PA.

S těmito novými lokalitami SpaceX požádala o 99 unikátních vstupních míst ve 40 státech/teritoriích (GU, PR a 38 států).

SpaceX požádala FCC o zvláštní dočasné povolení provozovat své brány v E-pásmu, zatímco FCC posuzuje plnou žádost.

V Port Matilda v Pensylvánii, o níž jako první informovala State College, poskytla Halfmoon Township okresu Center County koncem minulého měsíce podmíněný souhlas s plánem územního rozvoje pro zařízení pozemní stanice Starlink.

Společnost prostřednictvím společnosti Zayo LLC požádala o instalaci 32 antén na štěrkové podložce o rozměrech 88 x 153 stop na 67 Sawmill Road. Pozemek je pronajatý od společnosti Countryside Estate Properties LLC, na projektu pracuje Five Nines Design Group.

Minulý měsíc FCC udělila SpaceX povolení pro 7 500 satelitů 2. generace. Společnost požádala o povolení na téměř 30 000. Satelity schopné E-bandu se mají začít vypouštět v únoru 2023.

Mezi šesti starty raket SpaceX v prosinci 2022 dvě nesly celkem více než 100 satelitů Starlink. Druhý start údajně nesl 54 strojů 2. generace. Další skupina satelitů Starlink má být vypuštěna nyní, další čtyři takové starty by měly být koncem tohoto měsíce.

Zdroj: datacenterdynamics.com