NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Čínské telekomunikační společnosti nasadily již 2,3 milionu základnových stanic 5G

China telco city 5G

Čínští operátoři nasadili ke konci listopadu po celé zemi celkem 2,29 milionu základnových stanic 5G a zaznamenali v listopadu čistý zisk 34,33 milionu předplatitelů 5G, uvedla místní státní tisková agentura Xinhua s odkazem na údaje z čínského ministerstva průmyslu a informačních technologií.

Toto číslo představuje nárůst o 862 000 ve srovnání s koncem roku 2021 a představuje 21,1 % všech mobilních základnových stanic v zemi.

Podle zprávy dosáhly kombinované obchodní příjmy firem v telekomunikačním sektoru v období leden až listopad 1,45 bilionu CNY (207,66 miliardy USD), což je podle ministerstva meziročně o 8 % více. Celkový objem obchodů sektoru byl podle ministerstva meziročně vyšší o 21,4 % ve stálých cenách loňského roku.

Tři čínští telekomunikační giganti – China Telecom, China Mobile a China Unicom – zaznamenali nárůst tržeb z nově vznikajících služeb, jako jsou internetová datová centra, velká data, cloud computing a internet věcí, meziročně o 32,6 % na 281,1 miliard CNY.

Čínská vláda také odhalila, že počet měst v Číně se schopností nabízet gigabitové 5G a služby optických vláken dosáhl do konce října 110.

V těchto městech má více než 80 % velkých veřejných nemocnic, klíčových univerzit, významných kulturních a turistických míst, letišť a klíčových silnic s přístupem k síti 5G.

Čínští operátoři posledních dostupných statistik zaznamenali v listopadu čistý zisk 34,33 milionu předplatitelů 5G.

China Mobile, největší světový operátor z hlediska počtu předplatitelů, přidal během listopadu celkem 23,88 milionu předplatitelů 5G. Operátor uvedl, že skončil měsíc s 595,4 miliony předplatitelů 5G.

China Mobile od začátku roku přidala celkem 208,6 milionu předplatitelů v segmentu 5G.

Mezitím China Telecom v listopadu přidal 6,02 milionu předplatitelů 5G, čímž se jeho celková základna předplatitelů 5G zvýšila na 262,9 milionu. Od začátku roku telco přidalo celkem 75,14 milionu předplatitelů 5G.

China Unicom uvedla, že během listopadu přidala celkem 4,45 milionu předplatitelů 5G. Operátor skončil v listopadu s 209,4 miliony předplatitelů 5G.

China Broadnet, nejnovější telekomunikační operátor v zemi, nedávno dosáhl celostátního pokrytí svou sítí 5G. China Broadnet oficiálně spustila služby 5G v červnu. Operátor již dodává kabelové služby a při formálním otevření v roce 2020 se stal čtvrtým operátorem v zemi, protože předtím získal licenci na komerční služby 5G v roce 2019. Operátor byl původně znám jako China Broadcasting Network.

Podle předchozích zpráv bude China Broadnet využívat infrastrukturu 5G vlastněnou China Mobile. V loňském roce společnosti China Broadnet a China Mobile uvedly, že mají v úmyslu zpočátku nasadit 400 000 základnových stanic 5G jako součást úsilí společností spustit sdílenou síť 5G.

Zdroj: rcrwireless.com