NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Stanice pro mobilní telefony Plantronics Ericsson Elara Series 60

Plantronics Ericsson Elara Series 60

Stolní telefony jsou základem kancelářských prostor všude. Ale s až třetinou zaměstnanců, kteří spoléhají na mobilní zařízení pro každodenní komunikaci, se zdá, že jejich dny jsou sečteny.

plantronicsV očekávání této změny společnost Plantronics uvedla na trh mobilní telefonní stanici Elara 60, která rozšiřuje možnosti smartphonů o funkce stolních telefonů včetně nativní podpory Microsoft pro týmy, platformy Microsoft pro chaty a on-line schůzky.

Doky, které převádějí smartphony na stolní telefony, nejsou žádným novým nápadem, ale společnost Plantronics uvedla, že její program Manager-as-a-Service odlišuje Elaru od davu. Zařízení řady Elara 60 nevyžadují v některých konfiguracích zabezpečení a díky zabudovanému softwaru a praktické aplikaci společnosti Elara je nasazení včetně aktualizací firmwaru z cloudu stejně snadné jako stisknutí tlačítka.

Stanice Plantronics Elara 60 Series se připojuje k telefonům přes Bluetooth a podporuje sluchátka a hlasité telefonování a bezdrátové nabíjení Qi prostřednictvím dvou cívek vložených do stojanu. K dispozici jsou také standardní funkce Plantronics Elara včetně hlasové integrace Microsoft Cortana, barevného LCD displeje, který zobrazuje stav nabíjení a upozornění Microsoft Teams (kromě připojených zařízení, stavu hovorů a kreseb alba při přehrávání skladeb, nahrávek nebo podcasty), a zámku Kensington.

„Společnost Microsoft je nadšená, že přivítala Plantronics Elara jako novou kategorii zařízení pro mobilní pracovníky. Díky společnosti Elara nabízí Plantronics zjednodušené možnosti spolupráce, které uživatelům umožňují jednoduše využívat týmové spolupráce,“ uvedla Ilya Bukshteyn, partnerka ředitelů zařízení pro týmy Microsoft.

Společnost Plantronics oznámila, že podpora týmů bude k dispozici na nadcházejících náhlavních soupravách Savi a Voyager (dodávky budou zahájeny v říjnu). Týmy jsou již podporovány na konferenčních telefonech Polycom Trio, Polycom MSR (Skype Room Room System) a interoperabilní cloudové službě RealConnect.