NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Společnost Nokia dokončila akvizici společnosti Unium

Nokia Unium

Společnost Nokia oznámila, že dokončila akvizici společnosti Unium, softwarové společnosti, sídlící v Seattlu, která se specializuje na řešení komplexních problémů s bezdrátovými sítěmi pro použití v kritických a rezidenčních aplikacích Wi-Fi.

Software Unium bude integrován do portfolia Wi-Fi společnosti Nokia, které poskytne operátorům inteligentní síťové Wi-Fi řešení typu plug-and-play, jež se snadno instaluje a neustále optimalizuje propojení Wi-Fi v domácnosti prostřednictvím samoučících a samoléčebných metod a schopností. Společnost Unium bude fungovat jako součást obchodní skupiny společnosti Nokia pro pevné sítě.

Pro společnost Nokia je tato akvizice důležitá v oblasti řešení Wi-Fi v celém domě pro poskytovatele služeb, aby mohli poskytovat a nabízet rychlejší, lepší a chytřejší síťové zážitky.

Společnost Nokia na konci února představila několik vylepšení svého domácího Wi-Fi řešení, které maximalizují výkon Wi-Fi a zjednodušují správu sítě. Nové řešení Wi-Fi rozšiřuje portfolio společnosti Nokia o síťové brány a majáky, poskytuje nový domovský port Wi-Fi pro poskytovatele služeb, zavádí mobilní aplikaci pro uživatele a poskytuje nové softwarové funkce a analytické nástroje, které zlepšují síťovou inteligenci.

Celopodnikové sítě Wi-Fi jsou čím dál tím více zatěžovány narůstajícím počtem připojených zařízení a rušením signály, které pochází ze zařízení, jako jsou mikrovlnné trouby, a vytvářejí tak příliv volání na helpdesky od uživatelů, kteří jsou frustrovaní nízkým výkonem jejich Wi-Fi. S více než 30 procenty hovorů spojených se špatnou konektivitou v domácnosti jsou poskytovatelé služeb stále častěji vyzýváni k odstraňování problémů, které jsou často výsledkem řešení třetích stran Wi-Fi. S omezenou viditelností domácí sítě to může vést k Nokiazdlouhavým zkušebním a chybovým postupům nebo k nákladným návštěvám spojených s diagnostikou problémů.

S pomocí řešení společnosti Unium by mělo dojít ke zlepšení příjmových podmínek Wi-Fi v domácnostech a k odstranění rušení, která se zde objevují. Navíc díky samoučícím a samoléčebným metodám může dojít ke zlepšení příjmu v domácnostech, aniž by bylo třeba návštěvy technika s měřicí a testovací technikou, který by na základě zjištěných poznatků navrhl vylepšení příjmu v domácích prostorách.

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »