NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Společnost Momentus si koupila šest míst na mise SmallSat Rideshare v programu SpaceX

Momentus

Momentus společnost zabývající se kyvadlovou dopravou v prostoru pro užitečná zatížení, zakoupila šest míst na mise SpaceX SmallSat Rideshare Program.

Zahajovací proces zahrnuje pět výletů na oběžnou dráhu v synchronizaci se sluncem a jednu cestu na středně nakloněnou oběžnou dráhu Země a zpět. Malé raketoplány společnosti Momentus budou přenášet vybavení zákazníků do přizpůsobených výšek a oběžných drah.

Podle prohlášení společnosti, mají vozidla společnosti Vigoride již několik zákazníků včetně Steamjet, NuSpace a Aurora Space Technologies.

Společnost je součástí rostoucího počtu kyvadlové dopravy na poslední míli – ve vesmíru. Záměrem je vytvořit více přizpůsobené a méně přeplněné možnosti pro oběžné dráhy satelitních společností, vzhledem k neustálému rozšiřování počtu satelitů obíhajících kolem Země.

„Doufáme, že dokážeme, že jízda z Falcon 9 bude totální změnou toho, co dosud známe. Přenesením užitečných nákladů na více oběžných drah z jediného místa chceme dosáhnout znásobení možností již tak působivého systému, který byl revolucí přístupu do vesmíru,“ uvedl ve svém prohlášení Mikhail Kokorich, generální ředitel společnosti Momentus.

Vozidlo Vigoride unese až 300 kilogramů vybavení zákazníka do různých výšek, oběžných drah a orbitálních letadel, uvedla společnost ve svém prohlášení. Její kyvadlová služba může zvýšit rozsah odletových drah pro zákazníky SpaceX, kteří již teď létají do výšek v rozsahu 300 až 1200 kilometrů.

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »