NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Japonsko schválilo návrh zákona na urychlení vývoje robotů a 5G

NETGURU 5G

Zákonodárci v Japonsku schválili návrh zákona, jehož cílem je urychlit vývoj bezpilotních letounů a sítí 5G v celé zemi.

Když mluvíme o Japonsku a zejména Tokiu, napadne nás všechny jako první pojem „technologická velmoc“. A cílen tohoto zákona je udržení tohoto pojmu na co nejdelší dobu.

Společnosti, které pracují na inovačních technologiích budou mít přístup k půjčkám s nízkými úroky od vládních finančních institucí tak, aby co nejlépe podpořili své ambice. Jednou z výzev v přístupu k půjčkám je, že plány společnosti musí splňovat minimální standard kybernetické bezpečnosti. Vzhledem k nekontrolovatelným problémům týkajícím se bezpečnosti internetu věcí je to rozumné preventivní opatření.

Mnoho zákonodárců v Japonsku sdílí obavy celého světa ohledně údajného vlivu Pekingu na jejich infrastrukturu prostřednictvím společností, jako je Huawei. Zejména ve Washingtonu se spekuluje o tom, že jsou čínské firmy povinny provádět špionáž jménem Pekingu.

Několik zemí zakázalo vybavení od čínských firem, jako je Huawei, zatímco jiné – například Británie – omezují úlohu, kterou mohou hrát v kritické infrastruktuře.

Návrh zákona v Japonsku pomůže podpořit vývoj alternativ k čínskému vybavení, které v současné době dominuje na světovém trhu v oblastech, jako je telekomunikační infrastruktura.

Během minulého týdne na Munich Security Conference zopakovala americká domácí mluvčí Nancy Pelosi výzvy, aby USA a jejich spojenci spolupracovali na budování důvěryhodných alternativ.

Japonská vláda předloží svůj zákon parlamentu se záměrem, aby byl platný již toto léto.

mobil tarif operátor
telekomunikace

Na trh vstupuje nový virtuální operátor

Mezi virtuální operátory se nově zařadil telekomunikační poskytovatel PODA. Vypustil do světa několik mobilních tarifů, které cílí na různě náročné uživatele. „Cílem je oslovit co

ČÍST DÁLE »