NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

SmarTone využívá pásmo 3,5 GHz k posílení 5G na letišti v Hongkongu

Hongkong airport

Hongkongský operátor SmarTone nedávno nasadil služby 5G využívající frekvenční pásmo 3,5 GHz na mezinárodním letišti v Hongkongu, uvedla telco v prohlášení.

Telekomunikační společnost poznamenala, že tento upgrade výrazně zvyšuje kapacitu sítě 5G ve vnitřních i venkovních prostorách letiště.

„Naše 5G síť plně pokrývá hlavní hongkongské porty a poskytuje nepřerušované vysokorychlostní a plynulé 5G sítě pro rušné příchozí a odchozí davy,“ uvedla společnost.

Byla dokončena první fáze projektu upgradu sítě 5G, která zahrnuje odletovou halu, příletovou halu, halu pro vyzvednutí zavazadel a omezený prostor mezinárodního letiště v Hongkongu, uvedl SmarTone a dodal: „S modernizovanou sítí 5G se nyní na místě, kde přilétají a odlétající zákazníci, mohou bez problémů připojit k různým inteligentním zařízením po celém letišti a užívat si plynulé zážitky se sítí 5G.“

SmarTone poznamenal, že již poskytuje plné 5G pokrytí v dopravních uzlech včetně všech 23 silničních tunelů, hlavních tras a všech stanic metra v Hongkongu.

„SmarTone bude i nadále rozšiřovat pokrytí sítě a zvyšovat výkon sítě s cílem poskytnout zákazníkům a Hong Kongu nejpokročilejší síťovou infrastrukturu, což povede k rozvoji iniciativ hongkongských chytrých měst,“ dodalo telco.

Společnost SmarTone oznámila spuštění komerčních služeb 5G s využitím technologie Dynamic Spectrum Technology (DSS) společnosti Ericsson v roce 2020.

V době uvedení na trh operátor uvedl, že přijímá integrovaný přístup kombinování pásem vysokého, středního a nízkého spektra za účelem vybudování „robustní“ sítě 5G v Hongkongu a dodal, že se očekává, že spektrum 3,5 GHz bude postupně nasazováno napříč územím.

Operátor má k dispozici 20 megahertzů v pásmu 3,3 GHz a 400 megahertzů spektra v pásmech 26 GHz a 28 GHz.

Společnost SmarTone si v březnu 2020 vybrala Ericsson jako svého jediného dodavatele pro zařízení 5G.

Ve své poslední finanční zprávě SmarTone uvedl, že předplatitelé 5G tvořili ke konci prosince 2023 38 % jeho celkové zákaznické základny, oproti 33 % v prosinci 2022.

Zdroj: rcrwireless.com

Foto: Pixabay

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »