NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Singapurské telco M1 má 5G ve všech mobilních tarifech

netguru 5g networks

Singapurský operátor M1 Limited oznámil, že všechny jeho plány mobilních telefonů budou přicházet s připojením 5G.

Ve zprávě asijský operátor uvedl, že spotřebitelé, kteří se poprvé zaregistrují nebo obnoví smlouvu na jakékoli mobilní plány M1, získají připojení 5G prostřednictvím samostatné sítě 5G společnosti.

M1 poznamenal, že její síť 5G SA v současné době pokrývá asi 90 % Singapuru, včetně CBD, Marina Bay Financial Center, klíčových městských center a oblastí s vysokým využitím dat, jako jsou Ang Mo Kio, Bishan, Chinatown, Clementi, Orchard Road, Pasir Ris, Paya Lebar, Sengkang, Tampines a Woodlands.

Společnost M1 Limited zahájila komerční zkušební provoz své 5G SA sítě v červenci 2021. Telekomunikační společnost uvedla, že během tohoto roku očekává dosažení celostátního pokrytí.

V listopadu loňského roku M1 si zajistila frekvence v pásmu 2,1 GHz, aby podpořila růst 5G v Singapuru. Telekomunikační společnost nabízela služby 5G prostřednictvím spektra v pásmu 3,5 GHz.

Minulý měsíc společnost M1 uvedla, že provede víceletý projekt, jehož cílem je poskytnout všudypřítomné 5G samostatné offshore pokrytí pro jižní pobřeží Singapuru, včetně okolních vod jižních ostrovů.

Telco poznamenalo, že rozšíření pokrytí 5G na moři zlepšuje konektivitu v námořním ekosystému a umožňuje nové případy použití a aplikace 5G.

M1 také uvedl, že projekt je také financován Úřadem pro námořní a přístavní dopravu v Singapuru (MPA) a Úřadem pro rozvoj médií Infocomm (IMDA).

Podle podmínek projektu poskytne M1 samostatnou síť 5G pro testování, vývoj a nasazení nových případů použití námořních 5G v rámci programu IMDA Innovation and Ecosystem Testbed Program a MPA Innovation Lab.

Konkurenční operátor Singtel již dříve uvedl, že jeho 5G Standalone síť již pokrývá více než 95 % území země.

Síť 5G SA společnosti Singtel nyní pokrývá více než 1 300 venkovních míst a více než 400 budov po celém Singapuru.

Singtel oznámil spuštění své sítě 5G SA v zemi v květnu 2021. Operátor navázal partnerství s korejskou společností Samsung na spuštění sítě 5G SA, která běží na spektru 3,5 GHz.

Singtel původně spustil svou 5G Non-Standalone (NSA) síť v září 2020, využívající spektrum ve frekvenci 3,5 GHz i stávající spektrum 2,1 GHz.

Operátor také uvedl, že kromě pásem 3,5 GHz a 2,1 GHz používá spektrum 28 GHz mmWave, aby posílil své nasazení 5G v Singapuru.

Mezitím se očekává, že Starhub plně nasadí své 5G SA sítě do konce roku, zatímco TPG Telecom svou 5G síť stále buduje.

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »