NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Huawei zahajuje mezinárodní zavádění třetí generace 5G Massive MIMO

Huawei 5G Massive MIMO

Společnost Huawei zahájila mezinárodní zavádění své třetí generace 5G Massive MIMO, přičemž Filipíny jsou první zemí mimo Čínu, která tuto službu získala.

Nejnovější produkt se nazývá MetaAAU, o kterém společnost tvrdí, že představuje klíčovou cestu pro evoluci k takzvané 5,5G síti.

Huawei tvrdí, že 3,5 GHz MetaAAU nasazené na Filipínách poskytnou o 35 procent vyšší rychlost stahování a odesílání a zároveň rozšíří okruh pokrytí o 30 procent. Více uživatelů bude mít přístup k 5G sítím s průměrným nárůstem provozu o 37 procent, říká Huawei.

“Ultraširokopásmové, víceanténní a extrémně velká anténní pole jsou důležitými inovacemi pro zlepšení pokrytí a snížení spotřeby energie. Věříme, že neustálé zlepšování využití zdrojů vzdušného rozhraní přispěje k udržitelnému rozvoji komunikačního průmyslu na Filipínách,” řekl prezident pro bezdrátové řešení Huawei Yang Chaobin.

Filipíny byly jednou z prvních zemí jihovýchodní Asie, která spustila služby 5G, když společnost Globe Telecoms spustila komerční službu 5G, přičemž sadu poskytla společnost Huawei.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »