NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Globe Telecom prodává 701 věží společnosti Miescor

telco towers

Globe Telecom prodal 701 věží společnosti Miescor Infrastructure Development.

Prodej je součástí plánů prodat více než 7 000 svých telekomunikačních věží, protože operátor se snaží získat peníze na financování expanze a získat peníze na splacení splatných dluhů.

V prohlášení společnost odhalila, že prodej vygeneruje 8,4 miliardy pesos (142,4 milionů USD), přičemž aktiva se skládají ze 73 procent na pozemních a z 27 procent na střešních plochách.

V srpnu Globe Telecom souhlasil s prodejem 5 709 mobilních věží v hodnotě 71 miliard pesos (1,28 miliardy dolarů), přičemž 2 180 z těchto věží bude prodáno společnosti Miescor a 3 529 věží bude prodáno společnosti Frontier.

Minulý měsíc Globe Telecom převedl 800 věží do Frontier Towers za 10 miliard pesos (169 milionů dolarů). Globe Telecom zatím dokončil prodej 1 501 svých věží.

Kromě těchto dohod také společnost Globe minulý měsíc uzavřela dohodu o prodeji 1 350 svých věží a pronajme si je zpět od Phil-Tower Consortium v ​​rámci obchodu za 20 miliard pesos (340 milionů dolarů).

Začátkem tohoto roku se domácí rival Globe PLDT dohodl na prodeji a zpětném pronájmu téměř 6 000 věží za 77 miliard pesos (1,5 miliardy dolarů).

Zdroj: datacenterdynamics.com

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »