NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nové firemní přepínače s podporou PoE++

Nové firemní přepínače NETGEAR s podporou PoE++

Společnost Netgear uvádí na český a slovenský trh čtveřici nových 16–a 24portových přepínačů řady Unmanaged. Novinky nabízejí snadné zapojení do firemní sítě, extra velký PoE budget, možnost volby standardů pre-802.3bt či IEEE 802.3bt i doživotní záruku.

Většina malých a středně velkých firem se v dnešní době potýká s rostoucím počtem připojených PoE zařízení. Spolu s počtem zařízení ovšem rostou také požadavky na vyšší PoE budget, který by zajistil správný chod těchto zařízení. Netgear proto rozšířil své stávající portfolio přepínačů o čtyři nové 16- a 24portové gigabitové modely s podporou PoE+/PoE++ a budgetem až 480 W, které zajišťují spolehlivé připojení pro bezdrátové přístupové body s podporou Wi-Fi 6, 4K/8K bezpečnostní IP kamery, PoE osvětlení či reproduktory a další IoT zařízení. Firmy tak nyní mohou ke své síti připojit větší množství produktů bez nutnosti dokupovat další přepínače.

Všechna čtyři zařízení podporují standardy IEEE, v případě modelů GS516UP a GS524UP lze navíc jako u prvních na trhu manuálně volit mezi režimy pre-802.3bt či IEEE 802.3bt PoE++. Tato možnost přináší firmám podporu produktů využívajících pre-802.3bt, jako jsou především zařízení UPoE.

Nové přepínače lze snadno nastavit bez nutnosti jejich další konfigurace. Monitoring aktivity a rychlosti přenosu jednotlivých portů zobrazují LED ukazatele. Zařízení lze umístit do racku či volně na stůl a jsou energeticky velmi úsporná. Přepínače pokrývá kombinace doživotní hardwarové a NBD záruky a doživotní technické podpory.

Přepínače NETGEAR GS516PP, GS524PP, GS516UP a GS524UP jsou již dostupné v síti obchodních partnerů za doporučenou cenu od 8810 korun / 339 euro s DPH.

Megafon
telekomunikace

Rostelcom chce zpečetit akvizici Megafonu

Ruský mobilní operátor Rostelcom má údajně zájem získat Megafon. CNews píše, že potenciální obchod se projednává na vládní úrovni. Státem vlastněný Rostelcom již vlastní jiného

ČÍST DÁLE »