NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nová řada mesh systémů Nighthawk WiFi 6

Nighthawk WiFi 6

Na trh přichází nová řada mesh systémů Netgear Nighthawk s podporou nejnovějšího standardu Wi-Fi 6. Novinka nabízí rychlé a plynulé připojení v rozsahu až 418 m2, spolehlivé zabezpečení i pokročilé možnosti správy.

Dvoupásmový mesh systém Nighthawk WiFi 6 reaguje na všechny současné i budoucí potřeby moderních domácností, jejichž bezdrátová síť je v důsledku rostoucího počtu připojených zařízení pomalá a přetížená. Mesh systém je vybaven nejnovějším standardem Wi-Fi 6, který nabízí oproti svému předchůdci až čtyřikrát lepší výkon a větší kapacitu sítě. Společně s řadou pokročilých funkcí, jako je OFDMA, MU-MIMO, Smart Connect a dynamické QoS, nabízí domácnostem vysoce spolehlivé bezdrátové připojení o rychlosti až 1,8 Gb/s, bez ohledu na počet připojených zařízení. Systém je také kompatibilní s 802.11ac/n/a/g/b.

Široké pokrytí Wi-Fi signálem v rozsahu až 418 m2 zajišťuje kombinace explicitního beamformingu a čtyř interních antén s výkonými zesilovači, umístěnými v každém ze zařízení. V případě potřeby lze toto pokrytí flexibilně navyšovat pomocí doplňkových satelitů (139 m2/satelit).

Snadné a rychlé nastavení mesh systému zajišťuje mobilní aplikace Nighthawk. Jejím prostřednictvím uživatel získává i přístup k řadě pokročilých síťových funkcí, které může libovolně přizpůsobovat svým potřebám. Zařízení se takto liší od mesh systémů řady Orbi, které jsou zaměřeny především na co nejsnazší použití. Vysoké zabezpečení mesh systému Nighthawk WiFi 6 zajišťuje řada bezpečnostních funkcí v podobě WPA3, podpory VPN, secure boostu a odděleného přístupu pro hosty.

Cena a dostupnost

Mesh systém Netgear Nighthawk WiFi 6 je k dostání v kombinaci jednoho routeru a jednoho (MK62) či dvou (MK63) satelitů. Zakoupit ho lze v síti obchodních partnerů za doporučené koncové ceny 7 570 korun/291 euro s DPH (model MK62) a 9 550 korun/367 euro s DPH (model MK63).