NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

5G robotický pomocník v centru pro seniory

5G robotický pomocník

Rakouský operátor Liwest v centru pro seniory Spallerhof ve spolupráci se společnostmi Linz AG a Huawei uvedli do provozu prvního 5G robota. Hlavním úkolem robotizovaného pomocníka bude měřit tělesnou teplotu návštěvníkům zařízení.

Robot má 118 centimetrů, hmotnost 20 kilogramů, změří návstěvníkovi teplotu a připomene návštěvníkovi nasadit si roušku. „Nový zaměstnanec“, jak ho nazvala ředitelka zařízení Judit Stumpfová na úterní tiskové konferenci, která proběhla minulý týden, funguje na operačním systému Android a technologii 5G. Instalaci technologie 5G provedla technologická společnost Huawei ve spolupráci s rakouským operátorem Liwest. Jedná se tak o jednu z prvních aplikací 5G, které slouží i široké veřejnosti.

„Robot ‚přijde‘ a začne s obsluhou návstěvníka centra pro seniory. Ve své podstatě provádí stejnou práci jako člověk,“ vysvětluje Judit Stumpfová. V budoucnu by se měly kompetence pomocných zdravotnických robotů rozšířit například o rozvoz jídla nebo asistenci při dokumentaci, čímž by se výrazně snížilo pracovní zatížení zdravotnického personálu. V nepřetržitém provozu vydrží fungovat přibližně 16 hodin na jedno nabití.

Zdravotnický robot je dokonalým příkladem využití sítí páté generace v praxi. Mezi jejich výhody patří nejen značná rychlost datového přenosu, ale také množství nových funkcí a systémů.

Guam
telekomunikace

Guamské GTA spouští služby 5G

Guamské telco GTA spustilo na ostrově služby 5G poté, co byla 17. listopadu jeho síť spuštěna. Znamená to, že území USA, které má téměř 170

ČÍST DÁLE »