NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nová centrální správa vaší podnikové sítě

TP-Link Omada SDN

Společnost TP-Link představuje na trhu novinku v podobě inteligentního řešení pro správu podnikové sítě TP-Link Omada SDN. Jedná se o softwarově definovanou síť (SDN), do které je možné snadno přistupovat prostřednictvím cloudu.

Integrace síťových zařízení

V rámci platformy Omada SDN jsou integrována jednotlivá síťová zařízení (přístupové body, switche či brány neboli gateway) se stoprocentně centralizovanou správou. Výhodou je i vysoká škálovatelnost sítě, kterou lze spravovat s jednoho jediného rozhraní. Omada SDN je kompatibilní s podnikovými modely od TP-Linku, jako jsou přístupové body Omada, switche (přepínače) JetStream nebo gateway SafeStream. Škálovatelné řešení je vhodné pro kanceláře, obchody, ubytovací a restaurační zařízení, školy a vzdělávací instituce, atd.

Pro jednotlivé případy použití přináší řešení TP-Link Omada SDN samozřejmě i zvláštní výhody. Například majitelé ubytovacích zařízení ocení vysokou kvalitu a pokrytí signálem, vzdělávací instituce zase možnost vysoké hustoty připojených klientů. Obchodníkům se jistě bude hodit kaptivní portál pro připojení zákazníků na jejich koncových zařízení, na která lze zároveň odeslat i reklamní sdělení. Ve svých kancelářských prostorách využijí podniky bezdrátové i kabelové připojení, a nakonec stravovacím prostorám nabízí řešení od TP-Linku plné pokrytí bezdrátovou sítí Wi-Fi i na velmi exponovaných místech.

Snadná správa odkudkoliv

Díky cloudovému přístupu lze podnikovou síť spravovat odkudkoliv na světě. Spravovat můžete konkrétně například cloudové kontrolery Omada bez nutnosti dalších nákladů na nákup a instalaci hardwaru, hardwarové kontrolery Omada bez nutnosti údržby PC nebo serveru či softwarové kontrolery Omada pro provoz na vlastním serveru nebo PC.

Efektivní rozvoj sítě

Díky funkci Zero-Touch Provisioning (ZTP) můžete na dálku rozvíjet a konfigurovat rozsáhlé sítě, a tak není třeba vysílat pracovníky na místo zásahu. Díky službě Omada cloud je rozvoj sítě možný s nízkými náklady. Omada SDN dále využívá umělou inteligenci pro analýzu, varování a optimalizaci v rámci sítě. Upozorňuje například na chyby v rámci sítě.

Uživatelská práva i snadný monitoring

Efektivní je i udělovaní různých práv pro různé typy uživatelů, tzv. multi-user privilege assignment neboli přiřazování uživatelských práv pro více uživatelů jednoho typu najednou. Díky možnosti přidávání administrátorů podle potřeby je umožněn flexibilní provoz i údržba sítě.

Chytrý monitoring prostřednictvím přehledné a intuitivní pracovní plochy zase informuje o reálném a aktuálním stavu sítě a jejího využití, jakož i provozu. Naprosto přehledná je pak grafická topologie.

Robustní ochrana sítě

Platforma nabízí i robustní ochranu sítě včetně lepší ochrany soukromí uživatelů a rozsáhlých funkcí zabezpečení, jako jsou vysoce zabezpečená VPN, silný firewall, URL/IP/MAC filtrování, kontrola přístupu, pokročilé šifrování WPA3 nebo kaptivní portál.