NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nová centrální správa vaší podnikové sítě

TP-Link Omada SDN

Společnost TP-Link představuje na trhu novinku v podobě inteligentního řešení pro správu podnikové sítě TP-Link Omada SDN. Jedná se o softwarově definovanou síť (SDN), do které je možné snadno přistupovat prostřednictvím cloudu.

Integrace síťových zařízení

V rámci platformy Omada SDN jsou integrována jednotlivá síťová zařízení (přístupové body, switche či brány neboli gateway) se stoprocentně centralizovanou správou. Výhodou je i vysoká škálovatelnost sítě, kterou lze spravovat s jednoho jediného rozhraní. Omada SDN je kompatibilní s podnikovými modely od TP-Linku, jako jsou přístupové body Omada, switche (přepínače) JetStream nebo gateway SafeStream. Škálovatelné řešení je vhodné pro kanceláře, obchody, ubytovací a restaurační zařízení, školy a vzdělávací instituce, atd.

Pro jednotlivé případy použití přináší řešení TP-Link Omada SDN samozřejmě i zvláštní výhody. Například majitelé ubytovacích zařízení ocení vysokou kvalitu a pokrytí signálem, vzdělávací instituce zase možnost vysoké hustoty připojených klientů. Obchodníkům se jistě bude hodit kaptivní portál pro připojení zákazníků na jejich koncových zařízení, na která lze zároveň odeslat i reklamní sdělení. Ve svých kancelářských prostorách využijí podniky bezdrátové i kabelové připojení, a nakonec stravovacím prostorám nabízí řešení od TP-Linku plné pokrytí bezdrátovou sítí Wi-Fi i na velmi exponovaných místech.

Snadná správa odkudkoliv

Díky cloudovému přístupu lze podnikovou síť spravovat odkudkoliv na světě. Spravovat můžete konkrétně například cloudové kontrolery Omada bez nutnosti dalších nákladů na nákup a instalaci hardwaru, hardwarové kontrolery Omada bez nutnosti údržby PC nebo serveru či softwarové kontrolery Omada pro provoz na vlastním serveru nebo PC.

Efektivní rozvoj sítě

Díky funkci Zero-Touch Provisioning (ZTP) můžete na dálku rozvíjet a konfigurovat rozsáhlé sítě, a tak není třeba vysílat pracovníky na místo zásahu. Díky službě Omada cloud je rozvoj sítě možný s nízkými náklady. Omada SDN dále využívá umělou inteligenci pro analýzu, varování a optimalizaci v rámci sítě. Upozorňuje například na chyby v rámci sítě.

Uživatelská práva i snadný monitoring

Efektivní je i udělovaní různých práv pro různé typy uživatelů, tzv. multi-user privilege assignment neboli přiřazování uživatelských práv pro více uživatelů jednoho typu najednou. Díky možnosti přidávání administrátorů podle potřeby je umožněn flexibilní provoz i údržba sítě.

Chytrý monitoring prostřednictvím přehledné a intuitivní pracovní plochy zase informuje o reálném a aktuálním stavu sítě a jejího využití, jakož i provozu. Naprosto přehledná je pak grafická topologie.

Robustní ochrana sítě

Platforma nabízí i robustní ochranu sítě včetně lepší ochrany soukromí uživatelů a rozsáhlých funkcí zabezpečení, jako jsou vysoce zabezpečená VPN, silný firewall, URL/IP/MAC filtrování, kontrola přístupu, pokročilé šifrování WPA3 nebo kaptivní portál.

3G konec
telekomunikace

Slovak Telecom ukončuje provoz 3G sítě

Slovak Telekom dokončil vypínání své 3G sítě. Operátor 23. listopadu oznámil, že službu v posledních 39 okresech vypnul. Společnost Slovak Telekom, kterou vlastní Deutsche Telekom,

ČÍST DÁLE »
5G ČR pokrytí 2025
telekomunikace

Srbsko uspořádá příští rok aukci 5G

Srbská vláda plánuje příští rok vydražit spektrum pro služby 5G. Jak uvádí místní publikace Tanjug, srbský ministr IT Mihailo Jovanović oznámil plány během zahájení konference

ČÍST DÁLE »