NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Alphabet ukončila projekt Loon

Loon balón

Společnost oznámila, že po devíti letech vývoje projekt nenalezl způsob, jak dostatečně snížit náklady na vybudování dlouhodobého a udržitelného podnikání.

Projekt Loon začal jako nápad v laboratoři X skunkworks společnosti Google v roce 2011, poté byl v roce 2018 oddělen do samostatné obchodní jednotky pod mateřskou společností Alphabet. Cílem bylo použít balóny ve stratosféře v nadmořské výšce 18- 25 km a vytvořit leteckou bezdrátovou síť, která bude poskytovat internet vzdáleným a venkovským komunitám.

Projekt se dostal do širší pozornosti veřejnosti a poskytl konektivitu po přírodních katastrofách v Portoriku v roce 2017 a v Peru v roce 2019. Loon řídil piloty na Novém Zélandu, na Srí Lance a v Brazílii a podařilo se mu dosáhnout délky letu 312 dní s jedním balónem. Společnost oznámila svou první obchodní dohodu s Telkom Kenya v roce 2018 a v roce 2019 získala ze SoftBank 125 milionů dolarů.

Alphabet uvedla, že ukončuje pilotní službu Loon v Keni, ale vytvoří fond ve výši 10 milionů dolarů na podporu neziskových organizací a podniků zaměřených na konektivitu, internet, podnikání a vzdělávání v Keni.

Balóny poskytující internet tlačily na inovace, jako je připojení komunikačních dat ze stratosféry k zařízením na zemi, software, který řídí umístění zařízení, a vývoj technik pro navigaci větrnými proudy a umožnění balónům dosáhnout a zůstat v jedné oblasti.

Zdroj: DCD

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »