NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Alphabet ukončila projekt Loon

Loon balón

Společnost oznámila, že po devíti letech vývoje projekt nenalezl způsob, jak dostatečně snížit náklady na vybudování dlouhodobého a udržitelného podnikání.

Projekt Loon začal jako nápad v laboratoři X skunkworks společnosti Google v roce 2011, poté byl v roce 2018 oddělen do samostatné obchodní jednotky pod mateřskou společností Alphabet. Cílem bylo použít balóny ve stratosféře v nadmořské výšce 18- 25 km a vytvořit leteckou bezdrátovou síť, která bude poskytovat internet vzdáleným a venkovským komunitám.

Projekt se dostal do širší pozornosti veřejnosti a poskytl konektivitu po přírodních katastrofách v Portoriku v roce 2017 a v Peru v roce 2019. Loon řídil piloty na Novém Zélandu, na Srí Lance a v Brazílii a podařilo se mu dosáhnout délky letu 312 dní s jedním balónem. Společnost oznámila svou první obchodní dohodu s Telkom Kenya v roce 2018 a v roce 2019 získala ze SoftBank 125 milionů dolarů.

Alphabet uvedla, že ukončuje pilotní službu Loon v Keni, ale vytvoří fond ve výši 10 milionů dolarů na podporu neziskových organizací a podniků zaměřených na konektivitu, internet, podnikání a vzdělávání v Keni.

Balóny poskytující internet tlačily na inovace, jako je připojení komunikačních dat ze stratosféry k zařízením na zemi, software, který řídí umístění zařízení, a vývoj technik pro navigaci větrnými proudy a umožnění balónům dosáhnout a zůstat v jedné oblasti.

Zdroj: DCD

Guam
telekomunikace

Guamské GTA spouští služby 5G

Guamské telco GTA spustilo na ostrově služby 5G poté, co byla 17. listopadu jeho síť spuštěna. Znamená to, že území USA, které má téměř 170

ČÍST DÁLE »