NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nordic Telecom dokončil fúzi sedmi poskytovatelů internetu

Nordic Telecom fúze internet

Nordic Telecom k 1. listopadu dokončil fúzi dalších sedmi poskytovatelů fixního internetu. Pro operátora je to v pořadí již čtvrtá větší fúze. V rámci poslední integrace získá více než 26 tisíc zákazníků přístup ke kvalitnějším službám, a může tak těžit z výhod skupiny Nordic Telecom.

Firmy Alcom Systems, Leháro.NET (Biteo), CMS Internet, Fifejdy.cz, Fortech, Omega Tech a Tišice.Net se k 1. listopadu sloučily do společnosti Nordic Telecom Regional. Značka Nordic Telecom tímto krokem rozšíří svou působnost hned v několika regionech napříč Českou republikou – konkrétně na Ostravsku, Berounsku, Mělnicku a Svitavsku, a také v okolí Litomyšle a Lanškrouna.

„Naším strategickým plánem je provést fúzi všech akvizic do jediné společnosti, která bude poskytovat služby koncovým i firemním zákazníkům pod značkou Nordic Telecom po celé republice,“ říká Petr Škop, komerční ředitel Nordic Telecomu.

Fúze je pokračováním postupné konsolidace trhu v oblasti poskytování internetu v regionech. Společnost prostřednictvím akvizic integruje lokální poskytovatele internetu (ISP) v Čechách a na Moravě.

Nordic Telecom aktuálně patří mezi pět největších tuzemských poskytovatelů pevného internetového připojení. Letos v červnu oznámil zprovoznění jubilejního 1000. vysílače v licencovaném pásmu 3,7 GHz. Navíc drží díky úspěšné aukci z loňska i kmitočty v pásmu 3,5 GHz. V posledních čtyřech letech investovala firma ročně do kmitočtových licencí a infrastruktury stovky milionů korun.

Kromě bezdrátového připojení k internetu vzduchem pomocí LTE technologie nabízí ve vybraných lokalitách také připojení na optické a WiFi síti nebo přes technologii VDSL, a postupně plánuje nabízet i mobilní služby na celorepublikové úrovni. Služby společnosti již využívá více než 110 tisíc zákazníků.

TZ

Obrázek: Nordic Telecom

@RadekVyskovsky

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »