NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nokia spolupracuje s brazilským výzkumným centrem CPQD na vývoji řešení 5G ORAN

Nokia 5G Open RAN

Nokia oznámila partnerství s brazilským Centro de Pesquisa e Desenvolvimento em Telecomunicações (CPQD), nezávislým vládním výzkumným orgánem, za účelem společného vývoje aplikací a řešení založených na Open RAN (O-RAN) kompatibilních s téměř real-time RAN Intelligent Controller (RIC).

Partnerství se zaměří na případy použití 5G ve spolupráci s brazilskými zákazníky mobilních operátorů společnosti Nokia, včetně pevného bezdrátového přístupu (FWA), inteligentních měst, IoT pro průmysl 4.0 a kritických sítí, které budou přizpůsobeny pro brazilský trh.

Díky využití platformy Nokia Service Enablement Platform (SEP), která kombinuje schopnosti RIC a multi-access edge computing (MEC), je spolupráce navržena tak, aby vytvářela inovativní případy použití na okraji sítě. Tyto případy použití využívají optimalizované řešení otevřeného serveru AirFrame společnosti Nokia a umožní CPQD prozkoumat potenciál 5G a poskytovat lepší výkon sítě s nižší spotřebou energie, vyšší spolehlivostí a zabezpečením.

NokiaSEP společnosti Nokia umožňuje inovativní případy použití na okraji RAN. Běží v datovém centru na okraji nebo na vzdáleném okraji a může sdílet infrastrukturu s Cloud RAN nebo jinými virtualizovanými síťovými funkcemi pomocí funkcí otevřeného API, které umožňují agilní a dynamické cloudové prostředí edge pro bezpečnou inovaci s ekosystémem a třetími stranami. Okrajově optimalizované řešení společnosti Nokia AirFrame poskytuje zabezpečenou a vysoce výkonnou cloudovou infrastrukturu s velmi malými rozměry pro vnitřní i venkovní prostředí.

RIC je virtualizovaná technologie optimalizace 5G, která přidává programovatelnost do rádiové přístupové sítě (RAN) a umožňuje umělou inteligenci (AI) a strojové učení (ML) i nové služby. Poskytuje rámec pro nasazení aplikací z více zdrojů. Platforma RIC téměř v reálném čase poskytuje funkce a rozhraní, které zvyšují optimalizaci, automatizaci a rychlejší a flexibilnější nasazení služeb.

CPQD, které bylo založeno v roce 1976, je jedním z největších nezávislých výzkumných a vývojových center v Brazílii v oblasti informačních technologií. Jeho posláním je zvýšit konkurenceschopnost Brazílie v oblasti technologií a zlepšit digitální začlenění společnosti. Je to první výzkumné středisko v Latinské Americe, které pracuje na aplikacích pro platformu RIC.

Frederico Nava, ředitel řešení a poradenství CPQD, uvedl: „Jedná se o důležitou spolupráci, která pomůže utvářet budoucnost 5G sítí v Brazílii. Těšíme se na plodné a úspěšné partnerství se společností Nokia a těšíme se na uvedení řady inovativních případů použití na bázi 5G na trh.“

Ari Kynäslahti, vedoucí technologie a strategie společnosti Nokia Mobile Networks, k tomu uvedl: „Toto důležité partnerství prozkoumá potenciál inovativních případů použití 5G, které budou mít v Brazílii skutečnou hodnotu v celé řadě různých oblastí, jako jsou inteligentní města a pevný bezdrátový přístup. Náš inteligentní řadič RAN bude hrát v tomto výzkumu zásadní roli a pomůže prozkoumat a vyzkoušet nové špičkové případy použití, díky nimž bude Brazílie v éře 5G v popředí.“

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »