NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Na trh přichází nový AVM FRITZ!Box 5530 Fiber

FRITZ!Box 5530 Fiber

Počátkem letošního roku uvedla společnost AVM na trh nový model FRITZ!Box 5550 Fiber určený pro připojení přes optickou síť.

AVM FRITZ!Box 5550 podporuje vysokorychlostní Internet po optických přípojkách typu G-PON, XGS-PON nebo v point-to-point sítích (AON). Již ke konci minulého roku získal od Broadband Forum certifikaci BBF.247, která potvrzuje, že plně vyhovuje mezinárodnímu standardu ITU G.9807.1 pro symetrické optické sítě typu 10 Gbit/s Passive Optical Network (XGS-PON).

Stejně špičkové řešení je použito také pro realizaci lokální sítě díky implementaci nejnovějšího standardu pro WLAN s označením Wi-Fi 6 (Wireless AX.) Díky tomu je možná bezdrátová konektivita na rychlostech až 2400 Mbit/s v pásmu 5 GHz (HE160), respektive až 600 Mbit/s v pásmu 2.4 GHz. Pro připojení přes kabel je k dispozici 2.5 Gbit/s LAN port (NBASE-T) a dva porty 1 Gbit/s.

Stejně jako všechny další produkty AVM se AVM FRITZ!Box 5530 Fiber vyznačuje snadnou použitelnost díky jednoduché instalaci a konfiguraci.