NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nokia posiluje vedoucí postavení v oblasti rozvoje otevřených softwarových standardů

Open Digital Architecture

Nokia posiluje vedení otevřených softwarových standardů podporou iniciativy TM Forum, která pomáhá řídit nové obchodní modely CSP, a Nokiaoznamuje svou podporu pro navrhování, budování a provozování digitálních služeb, které využívají rozhraní Open Digital Architecture a Open Application Program Interfaces.

Společnost Nokia Software oznámila svou podporu – zaměřenou na pomoc poskytovatelům komunikačních služeb (CSP) – vyvíjet nové obchodní modely a lépe řešit nové a stávající potřeby zákazníků bez ohledu na generaci mobilní technologie – ve spojení s průmyslovou skupinou TM Forum. TM Forum, jehož je Nokia členem, má více než 850 členských společností, včetně CSP, dodavatelů softwaru, systémových integrátorů a konzultantů.

Otevřené standardy softwarového designu byly po léta stěžejní součástí cloudové nativní softwarové strategie společnosti Nokia a její Common Software Foundation (CSF), založené před několika lety. CSF jako multi-vendor, multi-domain a multi-technology platforma poskytuje zákazníkům výběr strategie nasazení produktů.

CSF usnadňuje nasazení, integraci a inovaci softwarových produktů společnosti Nokia pomocí různých principů cloudového nativního zpracování, což operátorům poskytuje potřebnou flexibilitu, aby dokázali reagovat na požadavky trhu a zároveň kontrolovat náklady v době rostoucí složitosti sítě.

Díky podpoře iniciativy TM Forum podporuje Nokia Software Open Digital Architecture (ODA) a Open Application Program Interfaces (API), čímž posiluje svou stávající architekturu otevřeného softwaru, jakož i svůj závazek nulové interoperability a partnerství s CSP a podniky.

ODA a Open API jsou součástí širšího otevřeného digitálního rámce vedeného TM Forum, jehož cílem je odstranit potřebu rozsáhlého přizpůsobení a integrace softwaru, což je nákladné a brání výzkumu a vývoji.

ODA je o vytvoření úložiště nástrojů, architektury, kódu, znalostí a standardů, které umožňují otevřený softwarový model a tržiště, které jej podporuje. Open API jsou typem programovacího kódu, který umožňuje přenos dat mezi různými typy softwaru.

Nik Willets, generální ředitel TM Forum, uvedl: „S novými významnými poskytovateli služeb a dodavateli, kteří dnes podepsali manifest o změně, členové TM Forum, stejně jako Nokia, transformují IT a operace tak, aby byly vhodné do roku 2020. Dnes podnikáme další krok na cestě, abychom zajistili, že náš průmysl dokáže přežít a prosperovat, a stavíme na úspěchu a dopadu našich otevřených API. Budování hybné síly pro společné poskytování otevřené digitální architektury bude základem pro softwarový trh, který si naše odvětví zaslouží, místo toho, aby utopilo prostředky na údržbu a integraci přizpůsobených starších řešení, která blokují obratnost a inovace.“

Bhaskar Gorti, prezident Nokia Software a Nokia Chief Digital Officer, uvedl: „Společnost Nokia s potěšením poskytuje další podporu našim TM Forum partnerům. Telekomunikační sítě a podpůrné obchodní, provozní a zkušební systémy se rychle mění na softwarové, automatizované, inteligentní a zaměřené na zákazníka a zážitek. Stručně řečeno, síťová architektura, která poskytuje CSP mnoho nových příležitostí a případů použití, jako je network slicing, které jim umožňují lépe sloužit svým zákazníkům. A tyto koncové body jsou tím, k čemu dnes tímto oznámením směřujeme. “

Megafon
telekomunikace

Rostelcom chce zpečetit akvizici Megafonu

Ruský mobilní operátor Rostelcom má údajně zájem získat Megafon. CNews píše, že potenciální obchod se projednává na vládní úrovni. Státem vlastněný Rostelcom již vlastní jiného

ČÍST DÁLE »