NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nokia jako první na světě představuje symetrické řešení PON s rychlostí 25 Gb/s

25GPON Nokia

NokiaNokia oznámila první symetrické širokopásmové řešení PON s rychlostí 25 Gbps na světě. Toto jedinečné řešení funguje na stávajícím PON hardwaru nové generace společnosti Nokia, jako jsou přístupové uzly a linkové karty, a nabízí skutečně univerzální funkce PON a umožňuje poskytovatelům komunikačních služeb (CSP) zvyšovat využití optických sítí.

Nokia je prvním prodejcem, který komercializuje komplexní řešení pro 25G PON. Řešení je navrženo pro jednoduchost a hospodárnost a je založeno na čipsetu Nokia Quillion a existující přístupové platformě PON a linkových kartách nové generace. Vynikající řešení šířky pásma a nízká latence řešení Nokia – umožněné účelovou rodinou čipových sad Quillion – znamená, že může podporovat 5G mobilní přenos i skutečné služby 10G pro podniky.

Všichni zákazníci společnosti Nokia s deskami Quillion s rychlostí 10 Gb/s budou mít ve své síti také funkce s rychlostí 25 Gb/s. Nokia 25G PON může koexistovat s GPON a XGS-PON na stejné infrastruktuře, což umožňuje CSP přidat 25 Gbps v překrytí bez narušení stávajících zákaznických služeb. To jim umožní rychle a efektivně přidat 25G PON, kdykoli a kdekoli je potřeba, aby využili nové příležitosti.

25G PON je klíčová technologie, která umožní, aby se optické vlákno stalo jedinou infrastrukturou, která je základem celého telekomunikačního průmyslu, a dodá jakékoli služby do jakéhokoli koncového bodu. Je to také nejlepší další krok pro PON: využívá velké objemy a vyspělý ekosystém optických technologií datových center k dosažení nejlepšího nákladového bodu, obrovské kapacity, nejrychlejší doby uvedení na trh a nejjednodušší cesty vývoje ve srovnání s 50G PON, která bude vyžadovat obrovský technologický skok nebo dlouhou dobu.

Provozovatelé a prodejci v oboru obecně uznávají potřebu zdokonalit sítě PON nad rychlost 10 Gbs, aby uspokojily poptávku po 5G a prémiových podnikových službách. To nedávno vedlo k vytvoření skupiny 25GS-PON MSA Group, koalice CSP, prodejců systémů a výrobců čipových sad a optických komponent, aby se urychlila standardizace a dostupnost 25G PON.

Sandra Motley, prezidentka pevných sítí ve společnosti Nokia, uvedla: „Nokia pokračuje ve vývoji PON. Máme dlouhou historii prvenství: od prvního hromadného nasazení GPON až po první 10G PON a přístupové platformy nové generace. Je zásadní, abychom neustále tlačili a umožňovali našim zákazníkům využívat nové příležitosti a plně využívat jejich stávající investice. Poskytnutím postupného nárůstu optických širokopásmových sítí s naším řešením 25G PON budou poskytovatelé CSP schopni přinést lepší širokopásmové připojení spotřebitelům a podnikům, a to jak prostřednictvím pevných optických vláken, tak prostřednictvím mobilního širokopásmového připojení 5G. “

Julie Kunstler, hlavní analytička společnosti Omdia, uvedla: „Poskytovatelé CSP přidávají do svých optických sítí více kapacity, podporují podnikové služby a bezdrátový přenos 5G. 25G PON je dalším krokem, který podporuje upgrady kapacity a zajišťuje koexistenci s dřívějšími generacemi PON. Ekosystém 25G PON využívá stávající optické technologie a osvědčené know-how. “

Klíčová fakta o Nokia 25G PON:

 • První komerční 25G PON řešení na světě
 • Nákladově efektivní: Používá velký, vyspělý ekosystém optických technologií používaných v datových centrech
 • Vysoká kapacita: Obrovská kapacita symetrické šířky pásma 25 Gb/s.
 • Krátkodobé případy použití: 25G PON zvyšuje konvergenci na PON a poskytuje prémiové obchodní, rezidenční a dopravní služby 5G.
 • Snadné zavedení: Dostupné na široce nasazené přístupové platformě Nokia FX. Koexistuje s GPON a XGS-PON a nevyžaduje žádné změny vnějšího zařízení.
 • Řešení Nokia zahrnuje:
  OLT: ISAM FX, řádkové karty založené na Quillionu
  ONU: podpora datových toků 25G / 10G a 25G / 25G
  Zásuvná optika
Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »