NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nokia a Tele2 podepsali strategické partnerství pro poskytování globálních IoT služeb

Nokia WING

Společnost Nokia a Tele2 IoT podepsaly pětiletou dohodu umožňující poskytování IoT služeb firemním zákazníkům společnosti Tele2 založených na celosvětové IoT síti společnosti Nokia (WING).

Nokia WING umožní společnosti Tele2 IoT rychle a nákladově efektivně poskytovat svým zákazníkům kompletní služby IoT v oblastech dopravy, zdravotní péče, inteligentních měst a inženýrských sítí. Přístup k celosvětové síti IoT umožňuje firemním zákazníkům společnosti Tele2 IoT využívat výhody nízké latence, dodržování předpisů, pokročilého firemního “onboardingu” a řešení problémů 24×7, které jsou nabízeny jako řízená služba.

Služba Nokia WING je “one-stop-shop” IoT řízená služba, která zahrnuje předem integrovanou globální síť IoT, správu konektivity, jakož i vyhrazené operace IoT, fakturaci, zabezpečení a analýzu dat spolu s aplikačním ekosystémem.

Nabídka je doplněna inovativními řešeními založenými na technologii Tele2 IoT. Kombinace těchto špičkových technologií od společností NokiaTele2 IoT a Nokia WING umožňuje nové paradigma pro globální služby připojení k internetu.

Součástí dohody je také spolupráce a partnerství v oblasti různých pokročilých technologií, jako je 5G, Úzkopásmový internet (NB-IoT), LTE pro správu strojů (LTE-M), SIM management a analytiku.

RAMI Avidan, generální ředitel společnosti Tele2 IoT, uvedl: “Nokia WING je jedinečná koncepce pro celosvětovou mobilitu IoT, která nám umožní lépe sloužit našim firemním zákazníkům a rozšiřovat naši nabídku v celosvětovém měřítku. Jsme nadšeni tím, že pomůžeme našim zákazníkům snadno rozšiřovat IoT služby, což je příležitostí k růstu příjmů.”

Ankur Bhan, vedoucí WING v Nokia, uvedl: “Nokia WING umožní společnosti Tele2 IoT nabídnout svým firemním zákazníkům globální služby s flexibilním řízením, nízkou latencí, vysokou efektivitou a podnikovou automatizací.”

Nokia WING byla nominována na cenu Global Mobile Award na Mobile World Congress 2018 v oblasti “Nejlepší mobilní síťová infrastruktura”. V roce 2017 byla oceněna jako vítěz v IoT v soutěži TechXLR8 Awards a také získala ocenění Global Telecoms ‘highly commended’ v kategorii ‘IoT Initiative of the Year’.