NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nástroje pro správu sítě Nokia nabízejí „extrémní automatizaci 5G“

Network Operations Master

Nokia5G bude vyžadovat podstatně více automatizace operací než minulé sítě. Společnost Nokia uvádí celou sadu dodavatelsko-agnostických nástrojů pro správu sítě, aby zajistila lepší automatizaci 5G sítí. Nástroje určené poskytovatelům komunikačních služeb (CSP) s automatizovaným a škálovatelným softwarem pro správu 5G sítí nabízejí řešení pro odstraňování problémů, administraci, správu softwaru a správu konfigurace.

Nokia vysvětlila, že 5G sítě přidávají nové vrstvy technické složitosti a vyžadují, aby CSP měli k dispozici inteligentnější systém řízení, protože se bude zvyšovat počet fyzických a virtuálních síťových událostí, což značně zatěžuje provozní centra sítě.

„5G tlačí tradiční funkce, jako je správa příjmů a péče o zákazníka, do cloudu a pomáhá řídit software hlouběji do sítě, poskytovatelé komunikačních služeb potřebují moderní přístup k provádění síťových operací, který je automatizovaný, efektivnější a škálovatelnější. Nokia Network Operations Master poskytuje tyto funkce a umožňuje našim zákazníkům provádět operace životního cyklu s lehkostí, účinností a důvěrou,“ řekl Ron Haberman, Chief Technology Officer ve společnosti Nokia Software.

Zatímco systémy správy sítě používané v minulých sítích – 2G / 3G / 4G – byly většinou poháněny ručně, 5G, aby bylo dosaženo toho, čeho bylo slíbeno dosáhnout – vyšší účinnosti, nižší latence, dělení sítí – bude vyžadovat podstatně více automatizace operací než v minulých sítích.

Samotná správa síťových částí vytvoří potřebu lepší automatizace, protože proces nabízení částí síťové kapacity přizpůsobený různým odběratelům a aplikačním potřebám se ukáže jako neuvěřitelně složitý úkol.

Nokia Network Operations Master je postaven na cloudové Common Software Foundation společnosti Nokia, která tvrdí, že bude poskytovat škálovatelnost, vestavěnou odolnost a nulové prostoje, jakož i hardwarově a dodavatelsko-agnostické a snadno použitelné nasazení aplikací.

Toto oznámení následuje těsně po dohodě společnosti Nokia s Orange France o vývoji mobilní přístupové sítě operátora směrem k technologii 5G. Nokia poskytne velkou část pokrytí společnosti Orange ve Francii řadou produktů a služeb z portfolia 5G, včetně technologie Single Radio Access Network (SRAN), pokročilých automatizačních nástrojů, řešení pro správu sítě a souvisejících profesionálních služeb.

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »