NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nástroje pro správu sítě Nokia nabízejí „extrémní automatizaci 5G“

Network Operations Master

Nokia5G bude vyžadovat podstatně více automatizace operací než minulé sítě. Společnost Nokia uvádí celou sadu dodavatelsko-agnostických nástrojů pro správu sítě, aby zajistila lepší automatizaci 5G sítí. Nástroje určené poskytovatelům komunikačních služeb (CSP) s automatizovaným a škálovatelným softwarem pro správu 5G sítí nabízejí řešení pro odstraňování problémů, administraci, správu softwaru a správu konfigurace.

Nokia vysvětlila, že 5G sítě přidávají nové vrstvy technické složitosti a vyžadují, aby CSP měli k dispozici inteligentnější systém řízení, protože se bude zvyšovat počet fyzických a virtuálních síťových událostí, což značně zatěžuje provozní centra sítě.

„5G tlačí tradiční funkce, jako je správa příjmů a péče o zákazníka, do cloudu a pomáhá řídit software hlouběji do sítě, poskytovatelé komunikačních služeb potřebují moderní přístup k provádění síťových operací, který je automatizovaný, efektivnější a škálovatelnější. Nokia Network Operations Master poskytuje tyto funkce a umožňuje našim zákazníkům provádět operace životního cyklu s lehkostí, účinností a důvěrou,“ řekl Ron Haberman, Chief Technology Officer ve společnosti Nokia Software.

Zatímco systémy správy sítě používané v minulých sítích – 2G / 3G / 4G – byly většinou poháněny ručně, 5G, aby bylo dosaženo toho, čeho bylo slíbeno dosáhnout – vyšší účinnosti, nižší latence, dělení sítí – bude vyžadovat podstatně více automatizace operací než v minulých sítích.

Samotná správa síťových částí vytvoří potřebu lepší automatizace, protože proces nabízení částí síťové kapacity přizpůsobený různým odběratelům a aplikačním potřebám se ukáže jako neuvěřitelně složitý úkol.

Nokia Network Operations Master je postaven na cloudové Common Software Foundation společnosti Nokia, která tvrdí, že bude poskytovat škálovatelnost, vestavěnou odolnost a nulové prostoje, jakož i hardwarově a dodavatelsko-agnostické a snadno použitelné nasazení aplikací.

Toto oznámení následuje těsně po dohodě společnosti Nokia s Orange France o vývoji mobilní přístupové sítě operátora směrem k technologii 5G. Nokia poskytne velkou část pokrytí společnosti Orange ve Francii řadou produktů a služeb z portfolia 5G, včetně technologie Single Radio Access Network (SRAN), pokročilých automatizačních nástrojů, řešení pro správu sítě a souvisejících profesionálních služeb.

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »