NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Belgie navrhuje dočasné licence 5G, aby splnila evropské předpisy

5G telco NETGURU

Belgický institut pro poštovní služby a telekomunikace (BIPT) navrhl vydávání dočasných licencí 5G v pásmu 3,5 GHz, aby se zabránilo dalším zpožděním v plánech zavedení 5G v zemi.

Platnost stávajících licencí 2G a 3G v Belgii by měla skončit v roce 2021. Regulátor původně očekával, že znovu přidělí spektrum v pásmech 900 MHz, 1,8 GHz a 2,1 GHz v jediném procesu, který by zahrnoval také 3,5 GHz spektrum.

Tento jednotný proces plánovaný na rok 2021 však narazil na překážku, protože Evropská unie stanovila lhůtu, v níž musí všechny členské země zahájit zavádění 5G v průběhu roku 2020.

Regulátor proto předložil plán na vydávání dočasných licencí na poskytování 5G služeb, který by místním telekomunikačním společnostem umožnil letos nabídnout tuto technologii.

„S cílem umožnit počáteční zavedení 5G v Belgii a zajistit kontinuitu poskytování služeb pro stávající držitele licencí 2G a 3G, BIPT navrhuje různá řešení. Jakmile bude platnost licencí v roce 2021 ukončena, chce být schopna obnovit licence na 2G a 3G, dokud nebude možné udělit licence nové. Až do politické dohody mezi federální vládou a federálními subjekty, BIPT navrhuje využít dočasná uživatelská práva pro zavedení nové technologie 5G,“ uvedl BIPT ve svém prohlášení.

BIPT vyzval k podávání žádostí o licence 3,5 GHz do konce února, přičemž se očekává účast všech tří stávajících belgických operátorů – Proximus, Orange a Telenet.

Telenet již dokončil 5G zkoušky s čínským prodejcem ZTE, zatímco Proximus a Orange testovaly 5G u Huawei a Nokia.

V září 2018 provedl Proximus 5G polní pokus v Haasrode (Leuven) v pásmu 3,5 GHz. Zkouška zaznamenala přenosové rychlosti až 2,94 Gbps s mezní latencí až do 1,81 milisekundy.

Zdroj: rcrwireless.com

Obrázek: starline / Freepik

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »