NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Mobilní data již u Čechů do 45 let předstihla klasické volání

SIM data průzkum

Mobilní data se stala u Čechů mladších 45 let nejvyužívanější službou v mobilním telefonu, když předstihla i klasické volání a posílání SMS. Zatímco datové služby aktuálně využívá 80 procent mladších lidí, tradiční mobilní služby 70 procent. Vyplývá to z letošního průzkumu výzkumné agentury Nielsen na vzorku 500 respondentů.

Za daty a voláním nebo posíláním SMS následuje internet na doma, který si od mobilních operátorů nechává poskytovat 52 procent respondentů, nejčastěji lidé z velkých měst (64 procent). Nabídku TV kanálů od mobilních operátorů aktuálně využívá 30 procent lidí a přenosný internet 14 procent.

Více než čtyři pětiny lidí v posledních dvou letech operátora u žádné z využívaných služeb nezměnily. Operátora mobilních služeb změnilo 13 procent dotázaných, internetu na doma osm procent a televize čtyři procenta. Ti, kteří zmiňovali změnu poskytovatele mobilních služeb, mezi hlavními důvody změny uváděli vysokou cenu nebo přechod na společné řešení s dalšími osobami.

Telekomunikační firmy v Česku investovaly podle agentury od ledna do července do reklamy 1,5 miliardy korun v ceníkových cenách. Nejsilnějším inzerentem v tomto segmentu byla značka Vodafone, další místa pak patří značkám O2 Czech Republic a T-Mobile.

V Česku je kolem 15,2 milionu aktivních SIM karet. Objem datového provozu v tuzemských mobilních sítích podle ČTÚ loni meziročně vzrostl o 60 procent na 926 petabytů (PB).

TZ

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »