NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Cellular 5G Wireless

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a urychlí nasazení podnikových aplikací a služeb využitím klíčových funkcí 5G, jako je nízká latence a segmentace sítě.

Laszlo Boka, platform and core services tribe lead v Magyar Telekom, sdělil v tiskové zprávě, že operátor hledal softwarového partnera, který by mohl poskytovat na třech hlavních frontách: Konvergované jádro paketů, které by „podporovalo veškerou integraci přístupových technologií od 2G po 5G, otevřená architektura, která by mohla běžet na našich specifikovaných hardwarových a softwarových platformách, a bezproblémová integrace se síťovými funkcemi třetích stran,“ uvedl Boka a dodal, že Mavenir se ukázal jako „skvělý kandidát“ ve všech třech oblastech.

Základní řešení 5G společnosti Mavenir, které je součástí jeho cloudového nativního portfolia MAVcore, je založeno na otevřené architektuře a může se pochlubit integrací síťových funkcí třetích stran (NF). Má také konvergovanou architekturu, podporuje režimy 2G, 3G, 4G, 5G non-standalone (NSA) a 5G Standalone (SA) a provozuje všechny přístupové technologie na společné cloudové nativní platformě poskytované Deutsche Telekom.

Zejména Deutsche Telekom v září vyměnil své jádro 5G poskytované společností Huawei za jádro Mavenir v reakci na globální tlak na vyloučení čínského dodavatele ze sítí nové generace.

Ashok Khuntia, prezident Core Networks ve společnosti Mavenir, k nedávnému oznámení společnosti Magyar Telekom poznamenal: „Ve spolupráci s operátory mobilních sítí po celém světě jsme vytvořili agilní proces dodávání softwaru, který vyhovuje specifickým požadavkům na integraci a funkce. Integrace Converged Packet Core od Mavenir do stávající sítě Magyar Telekom umožní plně automatizovanou síť se spolehlivostí, rozsahem a flexibilitou pro poskytování inovativních služeb.”

Zdroj: rcrwireless.com