NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Liberty Global zahájí nabídku na převzetí belgického Telenetu

Belgian telco Telenet

Liberty Global uvedla, že má v úmyslu zahájit dobrovolnou a podmíněnou veřejnou nabídku na převzetí všech akcií belgického operátora Telenet Group, které ještě nevlastní nebo které Telenet nevlastní.

Liberty Global ve zprávě uvedla, že očekává zahájení této nabídky prostřednictvím své plně vlastněné dceřiné společnosti Liberty Global Belgium Holding.

Liberty Global je hlavním akcionářem Telenetu od února 2007 a v současnosti vlastní 59,18 % akciového kapitálu Telenetu, zatímco Telenet vlastní 3,12 % nesplaceného vydaného akciového kapitálu v pokladně.

Liberty Global také uvedla, že zamýšlenou nabídkou bude nabídka v hotovosti za cenu 22 eur (23,7 USD) za akcii.

Představenstvo Telenetu zamýšlenou nabídku jednomyslně podporuje a doporučuje.

Mike Fries, generální ředitel Liberty Global, řekl: „Věříme, že nabídka 22 eur za akcii poskytuje akcionářům Telenetu dobrou příležitost zpeněžit své investice za atraktivní prémii. Vítáme jednomyslné rozhodnutí představenstva společnosti Telenet podpořit a doporučit tuto nabídku. Jsme hrdí na to, jak se Telenet v posledních letech vyvíjel, a jsme plně oddáni Belgii a všem akcionářům společnosti.“

Společnost také uvedla, že nákup akcií bude financován bezregresním dluhovým financováním získaným Liberty Global Belgium Holding.

Belgický operátor Telenet zahájil postupné zavádění své 5G sítě v zemi v prosinci 2021.

V době spuštění Telenet uvedl, že první 5G zóny se budou nacházet v okolí Leuvenu, Antverp a pobřeží. V průběhu roku 2022 se očekávalo rozšíření sítě 5G do velkých vlámských měst.

Belgická telco společnost uvedla, že očekává, že její 5G síť dosáhne celostátního pokrytí do roku 2025. V březnu 2021 si Telenet vybral společnosti Ericsson, Nokia a Google Cloud jako své dodavatele 5G sítě. Ericsson poskytl Radio Access Network a Nokia základní síť, zatímco některé základní funkce byly vyvinuty pomocí Google Cloud.

Telenet poskytuje služby kabelové televize, širokopásmového připojení, pevné a mobilní telefonní služby především rezidentním zákazníkům ve Flandrech a Bruselu.

Belgický institut pro poštovní služby a telekomunikace (BIPT) loni vydražil frekvence pro služby 5G v pásmech 700 MHz a 3,6 GHz a spektrum 2G a 3G v pásmech 900 MHz, 1,8 GHz a 2,1 GHz, čímž vygeneroval 1,2 miliardy eur.

V tomto procesu si místní operátoři Citymesh Mobile, Network Research Belgium, Orange Belgium, Proximus a Telenet Group zajistili frekvence 5G na dobu 20 let.

Zdroj: rcrwireless.com