NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Jihokorejská 5G mobilní základna má téměř 11 milionů předplatitelů

Jižní Korea 5G

Jižní Korea dosáhla ke konci listopadu téměř 11 milionů předplatitelů 5G, uvedla místní tisková agentura Yonhap.

Asijský národ měl 10,9 milionu uživatelů 5G, což představuje 15,5% z celkových 70,5 milionů mobilních předplatných v zemi, podle údajů shromážděných ministerstvem vědy a ICT.

Podle zprávy Korea během listopadu přidala téměř 1 milion nových předplatných 5G, a to hlavně kvůli uvedení nových telefonů 5G, jako je řada Apple iPhone 12.

Podle posledních zpráv si však vysoký počet mobilních uživatelů v Koreji stěžuje na kvalitu 5G služeb. Uživatelé říkají, že služby 5G nabízené třemi operátory v zemi mají špatnou kvalitu, pomalé připojení a chybí jim aplikace využívající novou technologii.

Nedávná zpráva ministerstva zjistila, že 5G sítě v zemi měly průměrnou rychlost stahování 690,47 megabitů za sekundu (Mbps), což je asi čtyřikrát rychlejší než současné rychlosti 4G LTE.

Více než 560 000 předplatitelů 5G v Koreji přešlo zpět na služby LTE, podle údajů zveřejněných zákonodárcem vládnoucí strany 7. října.

Tři operátoři v zemi spustili technologii 5G v dubnu 2019 a sítě 5G jsou k dispozici většinou ve velkých městech.

Místní mobilní operátoři SK Telecom, KT Corp. a LG Uplus se v současné době připravují na komercializaci nových technologií, jako jsou samostatné verze sítí 5G a mmWave 5G.

Služba mmWave 5G bude zpočátku k dispozici pro firemní segment. Provozovatelé dosud nedokončili investiční plány, protože podle zpráv náklady na budování další infrastruktury stále představují hlavní problém.

V červenci 2020 se korejští mobilní operátoři SK Telecom, KT a LG Uplus dohodli, že do roku 2022 investují do podpory infrastruktury 5G v celé zemi celkem 22 miliard dolarů.

Tato investice se primárně zaměřuje na zvýšení kvality 5G v Soulu a šesti dalších metropolitních městech. Investiční plán rovněž stanoví rozmístění 5G ve 2 000 víceúčelových zařízeních, na linkách metra 2 a 9 v Soulu a na hlavních dálnicích. V roce 2021 se operátoři zavázali rozšířit konektivitu 5G do dalších 85 okresů, včetně 4 000 víceúčelových zařízení, metra a všech vlakových stanic, jakož i dalších 20 dálnic.

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »