NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Intelsat zvažuje satelitní konstelaci MEO, rozhodne se v roce 2024

satelit MEO GEO orbit

Intelsat zkoumá možnost nasazení flotily satelitů na střední oběžné dráze (MEO), ale konečné rozhodnutí učiní až příští rok.

SpaceNews uvádí, že společnost plánuje síť 18 satelitů a jedná se skupinou tradičních a začínajících výrobců. SpaceIntelReport také dříve uvedl, že společnost vydala RFP.

Intelsat očekává, že se rozhodne, zda bude pokračovat s plány na konstelaci MEO na začátku příštího roku poté, co si vyžádá návrhy od devíti výrobců satelitů.

„Pokračujeme v práci na obchodním případu a profilu financování,” řekl finanční ředitel Intelsat Toby O’Brien. „Jsme asi šest měsíců daleko – zhruba, přibližně, od konečného rozhodnutí o konstelaci.”

O’Brien řekl, že společnost počítá s nasazením konstelace v roce 2027, pokud se rozhodne pokračovat s novou flotilou.

Tato konstelace by mohla být financována z části 3,7 miliardy dolarů, které má operátor za uvolnění spektra v C-pásmu. Zbytek bude použit na splacení dluhu a financování pěti nadcházejících geostacionárních (GEO) satelitů.

MEO je oběžná dráha kolem 8 000 km nad Zemí; vyšší než nízká oběžná dráha Země (2 000 km) a nižší než geostacionární oběžné dráhy (36 000 km). Teoreticky nabízí MEO globální pokrytí s menším počtem satelitů, než vyžadují konstelace LEO, ale s nižší latencí než GEO.

V současné době je SES jedinou satelitní společností působící v MEO; společnost získala O3b v roce 2016, převzala stávající flotilu a nakonec ji rozšířila na 20 strojů. Společnost začala spouštět svou flotilu MEO nové generace – známou jako O3b mPower – a globální služby má spustit koncem tohoto roku.

Nasazení satelitů na střední oběžné dráhy by znamenalo, že se Intelsat přidá k SES a Eutelsat jako víceorbitový poskytovatel. SES provozuje několik geostacionárních satelitů, zatímco Eutelsat je GEO poskytovatelem, který se blíží uzavření akvizice poskytovatele LEO OneWeb.

Intelsat a SES vedly začátkem tohoto roku potenciální jednání o spojení, ale rozhovory v létě zkrachovaly.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: vecstock