NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Indické státní telco BSNL spustí příští měsíc 4G

telco BSNL 4G 5G

Indický státní telekomunikační operátor Bharat Sanchar Nigam Limited (BSNL) plánuje spustit 4G službu v prosinci v omezeném měřítku a poté ji zavést po celé zemi do června 2024.

Plány nedávno oznámil předseda BSNL a výkonný ředitel P. K. Purwar na India Mobile Congress.

Purwar také uvedl, že společnost plánuje upgradovat svou 4G službu na 5G po červnu 2024. K dnešnímu dni jsou místní operátoři Bharti Airtel a Reliance Jio Infocomm jedinými operátory v Indii, kteří nabízejí služby 5G.

„Služba 4G společnosti BSNL je připravena ke spuštění v prosinci v Paňdžábu. Již jsme provedli zpevnění potřebné pro síť s 200 místy. Právě instalujeme 3 000 míst v Paňdžábu,“ řekl Purwar a dodal, že BSNL postupně zvýší počet míst na 6 000 a poté na 9 000, 12 000 a 15 000 stránek za měsíc. „Naším cílem je dokončit zavádění 4G do června 2024. Po červnu přejdeme na služby 5G,“ dodal Purwar.

IT společnost TCS a státem vlastněná ITI zajistily nasazení infrastruktury 4G. Podle předchozích zpráv indická vláda uvedla, že pouze indičtí dodavatelé telekomunikací budou moci dodávat zařízení pro státní telekomunikační společnosti BSNL a projekty 4G a 5G společnosti MTNL v rámci úsilí země snížit závislost na mezinárodních poskytovatelích.

Společnost poznamenala, že tato infrastruktura je technicky připravena na upgrade na 5G. Purwar také poznamenal, že státní telekomunikační společnost má dostatečné spektrum pro nasazení služeb 5G, jakmile bude zavedení 4G plně dokončeno.

BSNL dříve uvedla, že má v úmyslu zpočátku poskytovat služby 4G v telekomunikačních kruzích s vysokými příjmy v Indii. V současnosti patří mezi kruhy s vysokými příjmy Kerala, Maharashtra, Tamil Nadu, Karnataka a Paňdžáb.

Indická vláda dříve potvrdila, že vyčlenila celkem 890 miliard INR (v současné době 10,7 miliardy USD) na přidělení spektra pro BSNL pro spuštění celostátních služeb 4G a 5G. Díky tomuto kroku má státní telco přístup ke spektru v pásmech 700 MHz, 2,5 GHz, 3,3 GHz a 26 GHz. S tímto přidělením spektra bude BSNL schopna poskytovat celoindické služby 4G a 5G, poskytovat pokrytí 4G ve venkovských oblastech v rámci různých projektů konektivity, poskytovat službu pevného bezdrátového přístupu (FWA) a nabízet služby nebo spektrum pro privátní sítě.

Zdroj: rcrwireless.com

Obrázek: macrovector/Freepik

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »