NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Huawei je největším světovým dodavatelem telekomunikací

The R&D Center at the Shenzhen campus

Huawei převzal korunu společnosti Ericsson jako největší světový dodavatel telekomunikací navzdory nepřátelství některých mezinárodních vlád.

Čínský technologický obr se na některých trzích, včetně USA a Austrálie, potýkal s obavami o bezpečnost kvůli minulým vazbám jeho zakladatele na čínskou armádu.

Začátkem tohoto roku se to opět stalo problémem, když se společnost Huawei snažila proniknout na americký trhu smartphonů se společností AT & T. Dohoda byla zrušena v poslední hodině, přičemž zákonodárci údajně říkali operátorům v USA, že by neměli nárok na uzavření dohody s vládou, pokud mají jednu s firmou Huawei.

Toto nepřátelské tržní prostředí nezabránilo společnsti Huawei v celkovém růstu. Ve skutečnosti byla Huawei jediným významným výrobcem zařízení v loňském roce, který zvýšil podíl na trhu. Podle výzkumné firmy IHS Markit se podíl společnosti v roce 2017 zvýšil na 28 procent z 25 procent v předchozím roce.

V roce 2012 USA zakázaly všem tuzemským dopravcům nakupovat zařízení jak od ZTE, tak od společnosti Huawei. V roce 2013 Austrálie zakázala Huawei dodávat zařízení pro vysokorychlostní vnitrostátní širokopásmovou síť za 38 miliard dolarů.

Zdá se, že tyto postoje se nezměnily. V lednu zákonodárci USA podali návrh zákona, který zakazuje vládní nákup telekomunikačních zařízení od společnosti Huawei. Ve zprávách se v únoru uvádí, že australská armáda postupně vyřazuje z používání chytré telefony Huawei a ZTE kvůli národním bezpečnostním zájmům.

IHS Markit říká, že celkové tržby globální mobilní infrastruktury dosáhly v loňském roce 37,2 miliardy dolarů a poklesly o 14% zz 43,3 miliardy dolarů v roce 2016.

Zdroj: telecomstechnews.com