NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

GFI Software: 7 hlavních předpokladů k vytvoření bezpečného VPN spojení

kerio control box ng300

Společnost GFI Software představila v souvislosti se současnou silnou firemní poptávkou po VPN připojení pro home office pracovníky 7 GFI softwarehlavních předpokladů funkční a bezpečné VPN sítě. Speciální pozornost je dnes třeba věnovat rychlosti instalace, silnému šifrování a zajištění proti výpadku provozu.

VPN vytváří datový tunel mezi lokální sítí a počítačem vzdáleného uživatele, takže celé připojení vypadá jako by uživatel seděl v kanceláři firmy. Zašifrováním přenášených dat přitom chrání informace uložené na firemních serverech před jejich přečtením či zcizením. Což je důležité zejména nyní, kdy kybernetičtí útočníci vycítili příležitost a v souvislosti s pandemií napadají právě připojení, která jsou nezabezpečená.

Doporučení GFI Software zahrnují:

1. Rychlost instalace. Vzhledem k zaměstnancům pracujícím na dálku je třeba, aby instalační proces byl co nejjednodušší a nejrychlejší, ideálně v řádu minut.

2. Připojení mobilních zařízení. Řada pracovníků se připojuje přes mobilní zařízení, proto je nutné mít možnost i bezpečné mobilní VPN konektivity.

3. Souběžná spojení. Řešení by mělo nabídnout alespoň dvě souběžná spojení ve stejný čas.

4. Zajištění výpadku provozu. Při výpadku internetu je pro mnoho firem klíčové zůstat online tak, že systém dokáže přepnout na sekundární spojení, dokud primární nebude obnoveno.

5. Podporovaný protokol. Doporučuje se vyhnout protokolu PPTP se slabým šifrováním a zabezpečením a raději využít L2TP, který je dnes průmyslovým standardem.

6. Řízení VPN propustnosti. Omezením propustnosti určitých datových toků či specifických služeb je zajištěn efektivní provoz celé VPN sítě.

7. Cenový plán. Vyplatí se mít licenci na server s minimálním počtem uživatelů, který lze flexibilně rozšířit.

„S vysokou pravděpodobností lze předpokládat, že i po překonání současné epidemie zůstane práce na dálku mnohonásobně využívanější než dříve – například zřejmě jen málokdo již bude přecházet i běžnou virózu ve svém zaměstnání,“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení GFI Software v ČR a na Slovensku. „O to důležitější bude možnost rychle a flexibilně nastavovat zabezpečená spojení pro zaměstnance dle konkrétní situace a zajistit obchodní kontinuitu bez vysokých dodatečných nákladů.“

Společnost GFI Software poskytuje řešení Kerio Control, které využívá více než 25 000 zákazníků po celém světě. Poskytuje silnou ochranu firemních sítí před kybernetickými hrozbami s pomocí firewallu, antivirové a antimalwarové ochrany, filtrování webového připojení a virtuálních privátní sítí (VPN). Do 30. 6. 2020 nabízí GFI Software provoz Kerio Control na tři měsíce zdarma – informace o nabídce včetně možnosti bezplatného stažení jsou dostupné na https://www.zebra.cz/proc-potrebuji-vpn-virtualni-privatni-sit/

 

 

Další články GFI Software:

Klíčové parametry efektivní archivace firemní elektronické pošty

GFI Software přináší GFI LanGuard 12.5

Ransomwarový útok v benešovské nemocnici poukázal na rizika IoT zařízení

GFI Archiver 15.0: Nové uživatelské rozhraní a vylepšená podpora mobilního přístupu