NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Řada Orbi se rozšiřuje o první třípásmový mesh Wi-Fi 6 systém s 5G

Orbi mesh 5G

Nový mesh systém NETGEAR NBK752 přináší unikátní kombinaci superrychlého mobilního standardu 5G a nejnovější bezdrátové sítě Wi-Fi 6.

Mobilní hotspot nestačí

Velká část uživatelů stále nemá přístup k vysokorychlostnímu pevnému internetu. Mnoho domácností a firem proto používá hotspoty mobilních telefonů, které pro ně představují jediný způsob, jak se připojit k internetu na všech svých zařízeních. Moderní domácnosti a domácí kanceláře však obsahují desítky chytrých zařízení, které vyžadují robustnější síť, něž jakou může poskytnout hotspot mobilního telefonu.

Pokrytí sítě 5G se rychle zvyšuje, a tak se vysokorychlostní internet stává dostupnějším. První třípásmový systém s podporou 5G od společnosti NETGEAR poskytuje nekompromisní řešení, které kombinuje superrychlou mobilní konektivitu 5G a oceňovaný mesh systém Orbi s Wi-Fi 6.

NETGEAR NBK752 umožňuje uživatelům si naplno vychutnat bleskových rychlostí a nepřekonatelného výkonu s ultra nízkou latencí a bez prostojů. Tento mesh systém lze používat jako stálé širokopásmové připojení, a to jako primární, nebo záložní v případě výpadku kabelové internetové služby.

Široké a spolehlivé pokrytí

Mesh systém NETGEAR NBK752 se dokáže postarat o pokrytí bezdrátovou sítí pro dům o rozloze až 5 tisíc čtverečních stop, tedy zhruba 465 metrů čtverečních, a to bez ohledu na jeho strukturu. Poradí si s cihlovým městským domem i rozlehlou stavbou ve venkovské oblasti. Třípásmová Wi-Fi zajišťuje dedikované připojení mezi routerem a satelity, které neztrácí výkon ani s vysokým počtem současně připojených zařízení. Získání přístupu k síti 5G je navíc naprosto snadné, protože zařízení spolupracuje s většinou poskytovatelů mobilních služeb.

Mezi klíčové vlastnosti mesh systému NETGEAR Orbi 5G Wi-Fi 6 (NBK752) patří:

  • Rychlost 5G. Mobilní síť 5G nabízí až 10x vyšší rychlost a kapacitu než starší 4G. Je rychlejší i v hustě obydlených oblastech, kde se o připojení dělí více zařízení. S latencí pouhé jedné milisekundy je síť 5G extrémně citlivá, což umožňuje i takové aktivity, jako je hraní ve virtuální realitě.
  • Wi-Fi nové generace. Wi-Fi 6 umožňuje připojení více zařízení bez dopadu na rychlost nebo spolehlivost. Celá rodina může surfovat na internetu, streamovat a stahovat zároveň.
  • Třípásmová technologie. Třípásmová Wi-Fi s dedikovaným připojením mezi routerem a satelitem poskytuje maximální rychlost a výkon zařízením po celém domě.
  • Pokrytí bezdrátové sítě. 5G poskytuje zcela bezdrátové připojení, což z ní činí dokonalé vysokorychlostní řešení v oblastech, které mají silné pokrytí mobilní sítě, ale chybí jim spolehlivé kabelové nebo DSL připojení.
  • Flexibilita mobilní sítě. V oblastech, kde dosud není přístupná 5G, se router připojuje k síti LTE, takže jej lze použít i jako zálohu pro případ výpadku 5G sítě. Jakmile se 5G rozšíří do nových lokalit, budou majitelé modelu NBK752 připraveni tuto síť využívat mezi prvními.
  • Pokrytí celé domácnosti. Systém NETGEAR NBK752 obsahuje kombinaci routeru a satelitní jednotky, což zajišťuje spolehlivé pokrytí Wi-Fi v celém domě o rozloze až 5 tisíc čtverečních stop (zhruba 465 metrů čtverečních). Navíc lze zakoupit další satelity, kterými je možné pokrytí dále zvýšit.
  • Snadné nastavení a správa. Aplikace Orbi usnadňuje nastavení routeru, vzdálenou správu sítě, pozastavení internetu na jakémkoli zařízení, sledování využití dat na internetu a mnoho dalšího.

Dostupnost

Doporučená cena pro nový mesh systém je 1.099 USD, tedy v přepočtu přibližně 23.990 Kč. Zařízení je prozatím dostupné pro předobjednávky na americkém trhu.

TZ

@RadekVyskovsky

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »