NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

FCC ruší licenci čínské společnosti China Unicom

China Unicom FCC

Americká Federální komise pro spoje (FCC) kvůli obavám ze špionáže zrušila licenci čínské telekomunikační společnosti China Unicom, jejíž americká odnož poskytuje ve Spojených státech služby už 20 let. Komise ve čtvrtek oznámila, že pro zrušení hlasovala jednomyslně. China Unicom patří k trojici největších telekomunikačních společností v Číně, na ukončení činnosti v USA má teď 60 dnů.

Pro zrušení licence firmě China Unicom (Americas) Operations Ltd hlasovali čtyři členové FCC, proti nebyl žádný z nich. Firma licenci získala v roce 2002. China Unicom se tak stala zatím poslední obětí amerického regulátora, který na základě obav o národní bezpečnost vykazuje z amerického trhu čínské operátory.

Nařízení telekomunikační komise vyžaduje, aby společnost China Unicom Americas ukončila vnitrostátní i mezinárodní telekomunikační služby. Čínské velvyslanectví ve Washingtonu se k rozhodnutí komise prozatím nevyjádřilo, uvedla agentura Reuters.

Právní zástupce firmy zveřejnil stanovisko, v němž čínský telekomunikační podnik označil rozhodnutí federální komise za nepodložené a unáhlené. China Unicom bude podle sdělení „proaktivně bránit práva a zájmy firmy i jejích zákazníků“.

FCC uvedla, že konečným vlastníkem společnosti China Unicom Americas je čínská vláda, která má nad firmou i kontrolu. Firma v USA nabízí širokou škálu telekomunikačních služeb, včetně virtuálních sítí, ethernetového propojení, připojení IP transit či cloudová úložiště.

Zdroj: allnews.cz