NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Eutelsat představil připojení IoT přes satelit

iot connectivity

V předvečer světového kongresu IoT Solutions v Barceloně oznámila společnost Eutelsat Communications spuštění průkopnické satelitní služby Eutelsat IoT FIRST určené pro poskytování IoT konektivity.

Před nedávnem představila společnost Eutesat svou konstelaci ELO nanosatelitů umístěných na nízké oběžné dráze (LEO), které jsou vyhrazeny pro aplikace Internetu věcí (IoT). Nyní spuštěním služby Eutelsat IoT FIRST podniká další krok stát přední satelitní společností v oblasti IoT. Jedná se plně integrovanou službu konektivity IoT provozovanou v pásmu Ku přes satelity na geostacionární oběžné dráze (GEO).

Nová služba je cílena na vybrané poskytovatelé satelitních služeb, telekomunikační operátory a poskytovatelé služeb IoT. Eutelsat IoT FIRST integruje satelitní terminály, kosmické a pozemní segmenty v rámci služby založené na API, a to za obdobné ceny jako v mobilních buňkových sítích.

Tato služba by měla řešit různé problémy spojené s konektivitou pro různá průmyslová odvětví od maloobchodu, bankovnictví a zabezpečení až po energetiku, těžební průmysl a zemědělství, které hledají cenově efektivní a spolehlivé řešení IoT pro připojení svých dlouhodobých aktiv bez ohledu na jejich umístění.

Služba Eutelsat IoT FIRST může fungovat také backhaul připojení IoT, kdy telekomunikačním operátorům poskytuje připojit základnové stanice a brány IoT k jejich páteřní síti. V současné době se Eutelsat zaměřuje na připojení stacionárních objektů a zařízení, od příštího roku by pak nabídka měla být rozšířena o propojení pro mobilní zařízení.

Pozemní infrastruktura navržená k obsluze Eutelsat IoT FIRST se skládá ze sítě specifických IoT hubů, které jsou umístěny v teleportech po celém světě. Tyto huby jsou pak nepřetržitě (24/7) monitorovány a řízeny týmem Eutelsat z centra v Turíně v Itálii.

„Spolehlivost a neomezený dosah, které nabízí satelity, budou v oblasti internetu věcí svoji nezastupitelnou úlohu,“ uvedl Luis Jimenez-Tunon, výkonný viceprezident skupiny Data Business společnosti Eutelsat. „Jsem proto rád, že spouštíme službu Eutelsat IoT FIRST, která je první službou svého druhu a inauguračním řešením společnosti Eutelsat v rámci jejího ambiciózním plánu v oblasti IoT.“

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »