NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Deutsche Telekom prodá 51 % podnikání s věžemi společnosti Brookfield & DigitalBridge

Deutsche Telekom Ericsson towers

Německá telekomunikační společnost Deutsche Telekom plánuje prodat 51 procent svého podnikání s věžemi za 17,5 miliardy eur.

Kanadská společnost pro správu investic Brookfield a americká soukromá investiční společnost DigitalBridge převezmou kontrolní podíl v GD Towers, přičemž Deutsche Telekom si ponechá 49 procent podnikání.

Brookfield původně plánoval koupit GD Towers ve spolupráci se španělskou telekomunikační firmou Cellnex, která jako součást balíčku nabídla akcie své společnosti.

Ve středu 13. července však Cellnex z neznámých důvodů dramaticky odstoupil od smlouvy.

Spekulanti pak předpokládali, že prodej půjde konkurenčnímu zájemci, konsorciu vedeném KKR a zahrnujícím také Stonepeak a Global Infrastructure Partners.

Společnost Brookfield Asset Management však na poslední chvíli zajistila překvapivé partnerství s DigitalBridge, která nakonec dohodu vyhrála.

Marc Ganzi, generální ředitel společnosti DigitalBridge, řekl: „Kombinace přední mobilní sítě Deutsche Telekom a postavení na trhu, spolu s jedním z největších správců skutečných aktiv na světě v Brookfieldu, v kombinaci s odborností DigitalBridge v oblasti digitální infrastruktury, vytváří tým bezkonkurenční schopnosti pro podporu GD Towers, jak roste, aby vyhovovala vyvíjejícím se síťovým požadavkům podniků a spotřebitelů v celé Evropě.”

DigitalBridge agresivně rozšířil svou přítomnost v datových centrech a telco prostoru. DataBank, původně založená v roce 2005 v Texasu, byla v roce 2016 odkoupena společností Digital Bridge Holdings od soukromé investiční společnosti Avista Capital Partners. Colony Capital získala Digital Bridge za 325 milionů dolarů v roce 2019 a loni převzala jméno posledně jmenované společnosti poté, co se plně přeorientovala na digitální infrastrukturu. Současné portfolio DataBank se skládá z více než 65 datových center na více než 27 trzích v USA, Velké Británii a Francii.

V roce 2022 DataBank získala datové centrum, které si dříve pronajímala mimo Denver v Coloradu, a získala čtyři datová centra v Houstonu v Texasu od CyrusOne za 670 milionů dolarů. Oznámila také rozšíření svých datových center v Las Vegas, Irvine a San Diego. Nedávno koupila bývalý výrobní závod v Atlantě, který plánuje přeměnit na datové centrum o výkonu 40 MW. V loňském roce DataBank pokračovala v expanzi poté, co ve dvou navýšeních získala přibližně 1 miliardu dolarů v bezpečných směnkách a oznámila plány na přidání více než 120 000 čtverečních stop (11 000 m2) a 15 MW kapacity do stávajících lokalit po celých USA.

Letos v květnu společnost DigitalBridge převzala Switch v hodnotě 11 miliard dolarů do soukromého vlastnictví, po předchozí akvizici Vantage, Zayo, Cogeco Peer 1 a mimo jiné vytvořila datová centra Scala.

Poté, co společnost získala 8,3 miliardy dolarů pro svůj fond DigitalBridge Partners II, svůj druhý vlajkový investiční fond, minulý měsíc uvedla, že chce další 1 miliardu dolarů na dlouhodobější sázky.

Pokud jde o Deutsche Telekom, plánuje použít výnosy na splacení části svého narůstajícího dluhu, který v roce 2020 dosáhl 141 miliard dolarů, a také na pomoc s platbou za většinový podíl v T-Mobile US.

Tim Höttges, generální ředitel Deutsche Telekom, řekl: „Krystalizujeme hodnotu našich věžových aktiv, a tím vytváříme hodnotu pro naše akcionáře.“

Zdroj: datacenterdynamics.com