NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Čínští operátoři postaví v roce 2021 více než 1 milion 5G základnových stanic

Shanghai China

Čínští telekomunikační operátoři pravděpodobně postaví v roce 2021 více než 1 milion nových základnových stanic 5G, protože podle odhadů čínského tisku, které citují čínského odborníka na telekomunikace, se náklady na základnové stanice 5G v příštím roce sníží.

Podle odhadů Wu Hequana, člena Čínské akademie inženýrství, by celkový počet základnových stanic 5G v Číně mohl do konce příštího roku dosáhnout více než 1,7 milionu. Wu uvedl, že navzdory vypuknutí pandemie se čínským operátorům letos podařilo nasadit více než 600 000 nových základnových stanic 5G. Přibližně 100 000 základnových stanic 5G bylo postaveno v roce 2019. Místní operátoři již poskytují pokrytí 5G ve všech čínských městech na úrovni prefektury a vyšší.

„Jak se zrychluje výstavba 5G sítí, náklady na stavbu každé 5G základnové stanice klesnou. I když čínští telekomunikační operátoři v roce 2021 vyčlení stejnou částku investic do 5G, jako to udělali letos, mohou příští rok postavit mnohem více základnových stanic 5G než letos,“ uvedl Wu.

“Věřím, že čínští telekomunikační operátoři v příštím roce postaví více než jeden milion základnových stanic 5G, ačkoli konkrétní stavební cíle si budou muset počkat na oficiální oznámení telekomunikačních operátorů,” dodal Wu.

Čínský prodejce Huawei Technologies očekává, že uživatelé 5G budou do konce června 2021 představovat 20% celkových mobilních uživatelů v Číně a Jižní Koreji, uvedl Ryan Ding, prezident obchodní skupiny Huawei, během prezentace na globálním mobilním fóru, které se konalo minulý měsíc v čínském Šanghaji.

V červnu 2019 čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií (MIIT) oficiálně vydalo licence pro spuštění komerčních 5G sítí v zemi. Tato povolení byla udělena společnostem China Mobile, China Unicom, China Telecom a státní společnosti China Broadcasting Network.

Velká města včetně hlavního města Pekingu a Shenzhenu již mají plné 5G pokrytí a nasazení 5G se zrychluje také v Šanghaji.

China Mobile, největší světový operátor, pokud jde o předplatitele, v říjnu přidal 15,2 milionu předplatitelů 5G, uvedla společnost na svém webu. Operátor uvedl, že skončil v říjnu s celkem 128,8 miliony předplatitelů 5G, v porovnání s 6,7 miliony zákazníků 5G v lednu. Podle posledních tiskových zpráv operátor již celostátně nasadil 385 000 základnových stanic 5G.

Yang Jie, předseda China Mobile, údajně uvedl, že operátor dokončil své roční cíle v oblasti 5G sítí před plánovaným termínem a vybudoval největší 5G SA síť na světě.

Mezitím konkurenční operátor China Telecom v říjnu přidal 7,06 milionu předplatitelů, čímž se jeho celková základna 5G předplatitelů zvýšila na 71,86 milionu. Operátor přilákal od začátku roku 67,2 milionu předplatitelů v segmentu 5G.

China Unicom čísla 5G nezveřejnila.

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »