NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Cesta k 5G je jasná: CommScope je motorem síťových inovací

CommScope broadband

CommscopeJednou z výhod utváření budoucnosti je, že máme jasnou představu o neuvěřitelném pokroku ve všech oblastech komunikačních sítí. Připojená zařízení mění způsob, jakým všichni žijeme. Připojení k informacím přes internet, a to bez ohledu na jejich typ či formu, je nyní klíčové. I když připojení uživatelů je většinou přes nějaký rádiový prostředek, za každou rádiovou sítí, ať již pevnou nebo mobilní, je vždy kabelová síť. A to je oblast, kterou se společnost CommScope vždy zabývala, a kde vždy vynikala.

Ať už se rádiová síť skládá z makrobuněk nebo malých buněk¼ Ať už se využívá licencované nebo nelicencované kmitočtové pásmo¼ Ať už se v kabelové sítí využívají optické, metalické nebo koaxiální kabely¼ Propojujeme miliony zařízení s obsahem a službami, po kterých lidé touží. Díky našim odborným znalostem a zkušenostem jsme vytvořili kompletní end-to-end portfolio služeb a zařízení, které to vše umožňují.

Nyní, když se společnost ARRIS stala součástí CommScope, začíná nová éra naší práce.

  • Rané zkušební provozy 5G se mění v komerční nasazení. 5G představuje soubor stavebních bloků, které zahrnují různé technologie. Ty umožňují využití širších rádiových kanálů, vyšší rychlosti, větší přenosovou kapacitu, lepší pokrytí a lepší spektrální účinnost. Společnost CommScope nabízí v této oblasti neuvěřitelný počet různých kombinací.
  • Širokopásmové připojení je tak rychlé, že jsme museli vymyslet nový způsob, jak jej měřit. Počátkem letošního roku jsme ve Velké Británii představili ve spolupráci s Virgin Media první zkušební verzi 10G EPON. V současné době tak využívá několik domácností (50) jednu z nejrychlejších symetrických komunikačních technologií na světě. Tato technologie umožňuje tak vysoké přenosové rychlosti, že jsme museli britským regulátorům pomoci vytvořit zcela nový test pro jejich měření. Takové probléme řešíme rádi.
  • Inovativní hybridní sítě umožňují nové služby a nové cenové modely. Jednou z nejvíce kreativních síťových architektur, které v současnosti využíváme je nelicencované pásmo CBRS s privátními protokoly LTE. V současnosti máme za sebou již více než 20 zkušebních provozů. Ukázalo se, že využití pásma CBRS pro LTE je zvláště efektivní pro zajištění rádiového připojení v budovách, které bývá velkým problémem, a také pro rozšíření mobilních sítí vytvořených z makrobuněk.

Technologie se vyvíjí neuvěřitelnou rychlostí, což umožňuje nové možnosti, které před pár lety nebyly možné. CommScope přináší nové možnosti do našich domácností, na naše pracoviště a také všude mezi nimi, kde se zrovna pohybujeme. Zjistili jsme, že domácnosti se začínají chovat spíše jako podniky a na druhé straně podniky nabízí často možnost pracovat z pohodlí domova.

Pokračujeme v inovacích a přizpůsobujeme naše obchodní modely, abychom tento trend co nejvíce urychlili, to je pro náš dlouhodobý úspěch zcela zásadní. Společnost CommScope je schopna nabídnout široké odborné znalosti v oblasti všech rádiových i pevných širokopásmových technologií, které se na světě objevily a mnohé z nich sami poskytujeme.

To vše bude klást obrovské nároky na naše technology a vyžadovat úzkou spolupráci s našimi partnery a zákazníky. Dobrou zprávou je, že v tom, co děláme, máme dlouhodobé úspěchy. Naše odborné znalosti a zkušenosti společně s rozsahem investic a globálních kanálů nám na trhu poskytují obrovskou výhodu. Některé z největších výzev, které někteří považovali za nemožné, jsme již vyřešili.

RaycomPojďme tedy opět utvářet budoucnost.

Distributorem produktů CommScope na českém, polském a slovenském trhu je společnost Raycom s.r.o..

Redaktor: Jaroslav Hrstka

Zdroj: CommScope