NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Archer AX55: Vyšší stabilita sítě s rychlostí až 3 000 Mb/s

TP-Link Archer AX55

Novinka na trhu v podobě AX3000 bezdrátového routeru Archer AX55 podporuje nejnovější standard Wi-Fi 6 (802.11ax), díky kterému dosahuje maximální přenosové rychlosti až 3 000 Mb/s.

Nároky na šířku pásma (bandwidth) jsou i u domácího připojení k internetu stále vyšší, což znamená, že se přizpůsobili i výrobci. Jedním z nejflexibilnějších v tomto směru je právě TP-Link, který jednotlivá zařízení s podporou Wi-Fi 6 vypouští postupně na trh už více než rok. U nejnovějšího modelu Archer AX55 je nejnovější generace Wi-Fi v porovnání s klasickým 4streamovým Wi-Fi 5 routerem o 250 % rychlejší. A to už stojí za upgrade.

Novinka je určená nejen k tomu, aby průměrné domácnosti zajistila nadstandardní připojení více koncových zařízení současně, ale například i k realizaci datově natolik náročných aktivit, jako je streamování videa ve vysokém rozlišení. A to v danou chvíli nejen na jedno zařízení. Díky nejnovějšímu standardu Wi-Fi 6 si můžete užít vyšší rychlosti, menší odezvy a vyšší kapacitu připojení, takže současně může některý z vašich členů rodiny hrát nejnovější on-line herní tituly a vy přitom nerušeně sledovat video přes internet. A to bez čekání a složitého načítání.

Samozřejmostí jsou i technologie, které má router navíc a které dále zajišťují vyšší rychlost a stabilitu. Jde třeba o 4 externí antény, technologii Beamforming (modelování paprsku) a OFDMA, díky kterým tenhle router dokáže zajistit připojení pro desítky zařízení současně, a to bez vnímatelné odezvy. Například zmíněná technologie OFDMA dokáže navýšit kapacitu sítě čtyřnásobně.

Celé to pohání účinná a pokročilá čipová sada Qualcomm v kombinaci s pamětí s velkou kapacitou. Díky tomu se s routerem Archer AX55 můžete spolehnout na rychlé připojení s minimální latencí, a to i v době největšího využití sítě.

Router se ani při maximálním využití nezahřívá a nehrozí u něho žádné snižování výkonu z důvodu přetížení. Je totiž vybavený větším chladičem a zdokonalenou konstrukcí pouzdra, díky čemuž chlazení bohatě dostačuje k tomu, aby vaše síť mohla běžet vždy naplno, a to v řadě různých prostředí a scénářů využití.

Díky použitému řešení TP-Link HomeShield poskytuje router pokročilé zabezpečení pro neomezený počet připojených klientů, které chrání před DDoS útoky, škodlivými weby a narušením portů. Díky tomu je zvýšena úroveň vašeho soukromí i ochrany dat. K dispozici jsou třeba vylepšené zabezpečení pro připojená IoT zařízení, robustní rodičovská kontrola nebo špičkové zabezpečení od společnosti Avira. Novou úroveň bezpečnosti zajišťuje i podpora nejnovějšího standardu šifrování WPA3.

Wi-Fi router TP-Link Archer AX55 podporuje technologii OneMesh, díky které nabízí bezproblémové pokrytí celé domácnosti bez výpadků a prodlev. Při rozšíření sítě s OneMesh extenderem se budou připojená zařízení automaticky přepínat mezi zdroji signálu podle toho, který zdroj právě vysílá nejsilněji a nejefektivněji, a to bez přerušení komunikace.

Již standardem je pak možnost snadného nastavení a obsluhy třeba přes mobilní aplikaci Tether, která je k dispozici pro Android i iOS. Alternativně lze využít i pokročilé webové rozhraní, které spustíte z libovolného zařízení vybaveného internetovým prohlížečem. Snadné sdílení médií a vytvoření vlastního privátního cloudu usnadňuje jeden rychlý integrovaný port typu USB 3.0.

TZ

@RadekVyskovsky

Guam
telekomunikace

Guamské GTA spouští služby 5G

Guamské telco GTA spustilo na ostrově služby 5G poté, co byla 17. listopadu jeho síť spuštěna. Znamená to, že území USA, které má téměř 170

ČÍST DÁLE »