NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Airspan Networks si ve třetím čtvrtletí zajistila smlouvy na 87 nových privátních sítí

Airspan Networks private 5G

Společnost Airspan Networks si zajistila smlouvy na poskytování 87 nových soukromých sítí 4G/5G ve třetím čtvrtletí roku 2022, protože, jak společnost tvrdí, i nadále zaznamenává silnou dynamiku pro tento druh projektů.

„Globální poptávka mezi našimi hlavními zákazníky zůstává silná. Měli jsme nejsilnější čtvrtletí z hlediska rezervací za více než 2 roky a více než 35 milionů USD v rezervacích od našich tří největších zákazníků. Také vidíme dobrý pokrok na rozvíjejícím se trhu soukromých sítí. Ve třetím čtvrtletí jsme přidali 87 vítězství v privátních sítích napříč 4G a 5G, což je o 40 % více ve srovnání s předchozím čtvrtletím a náš celkový počet se tak dostal na více než 400 vítězství v privátních sítích,“ řekl prezident a COO Airspan Glenn Laxdal během konferenčního hovoru s investory.

Mezitím předseda představenstva a generální ředitel společnosti Eric Stonestrom poznamenal, že potřeba podnikové infrastruktury pro zlepšení provozu za účelem úspory nákladů a při nedostatku pracovních sil je silná a roste na globální úrovni.

„Spravované služby pro velké operátory jsou drahé v době, kdy je snižování nákladů zásadní. Nové možnosti spektra umožňují podnikům budovat vlastní sítě nezávislé na operátorech. Místní infrastruktura 5G je tedy nejpřímější cestou k modernizaci. Náš projekt za 87 vítězstvími ve třetím čtvrtletí v privátních sítích odráží jak trendy poptávky, tak naši silnou pozici,“ dodal Stonestrom.

Ve třetím čtvrtletí zaznamenal Airspan tržby ve výši 41,1 milionu USD, což je o 12 % méně ve srovnání s předchozím čtvrtletím, ale meziročně o 6 % více. Společnost také vykázala čistou ztrátu ve výši 23,3 milionu USD ve čtvrtletí, ve srovnání s čistou ztrátou 21 milionů USD ve druhém čtvrtletí 2022 a čistou ztrátou 27 milionů USD za třetí čtvrtletí 2021.

„Pokud jde o výsledky za třetí čtvrtletí, i když jsme zklamáni problémy dodavatelského řetězce, které způsobily mírný pokles na spodní hranici našeho orientačního rozmezí, povzbudili nás velmi silné rezervace a nevyřízené zásilky. Obdrželi jsme největší počet nových objednávek od období před pandemií, včetně objednávek od významných stávajících zákazníků a stále rostoucího seznamu nových zákazníků,“ dodal Stonestrom.

Airspan očekává ve čtvrtém čtvrtletí 2022 tržby ve výši 49 až 57 milionů USD při hrubé marži 42 % až 46 %. Společnost poznamenala, že obě čísla jsou nadále ovlivňována dostupností komponent, souvisejícími náklady a problémy vyplývajícími z omezení v Asii.

„Na straně dodavatelského řetězce se nadále potýkáme s nedostatkem komponentů, rekomisí a nárůstem cen, což ovlivnilo naše hrubé marže ve třetím čtvrtletí. Abychom vyrovnali část tohoto dopadu, dokázali jsme u našich klíčových zákazníků zajistit zvýšení cen, které se projeví ve 4. čtvrtletí. Očekáváme, že v polovině roku 2023 uvidíme pokračující dopady dodavatelského řetězce s dlouhými dodacími lhůtami ve všech oblastech,“ řekl Laxdal.

Zdroj: rcrwireless.com