NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

6-portový neřízený Multi-Gigabit přepínač

DMS-106XT

Novinka DMS-106XT rozšiřuje rodinu Multi-Gigabit zařízení D-Link ideálních pro malé a střední podniky a náročné uživatele, kteří hledají vysoce výkonné, ale zároveň i cenově výhodné řešení pro odstranění úzkých míst v síti a maximalizaci síťové konektivity. Na trh přichází s nadstandardní pětiletou záruční dobou.

Zařízení DMS-106XT s 10 Gigabitovým uplinkem poskytuje připojení s vysokou šířkou pásma buď k jádru sítě, nebo k síťovému úložišti (NAS), čímž maximalizuje propustnost poskytování nepřerušovaných on-line služeb. Díky pěti vestavěným 2,5 gigabitovým portům je DMS-106XT navíc ideální pro připojení přístupových bodů Wi-Fi 6, jako jsou např. přístupové body Nuclias Connect a Cloud Wi-Fi 6 (DAP-X2850 a DBA-X2830P).

Pro náročné instalace ve firmách i domácích sítích disponuje DMS-106XT režimem Turbo, který okamžitě sníží latenci u časově citlivých aplikací a umožní port-based QoS pro upřednostnění prioritních dat v sítí, jako jsou hry nebo streamování 4K/8K videa.

DMS-106XT je nejen vysoce výkonný přepínač se špičkovou funkčností, ale je také velmi elegantní. Jeho design mu vynesl ocenění Red Dot Award a Good Design Award. Switch se nachází v odolném matně šedém krytu z hliníkové slitiny. Tato inovativní konstrukce bez ventilátorů zajišťuje vyšší spolehlivost a mimořádně tichý provoz.

Zkonstruován je tak, aby poskytl maximální spolehlivost a flexibilitu. Jeho Multi-Gigabit porty jsou zpětně kompatibilní se stávajícími zařízeními a kabely. To umožňuje prakticky okamžité nasazení DMS-106XT v místech, kde se požaduje větší šířka pásma, bez nákladného a zdlouhavého přepojování, instalace nových kabelů nebo nákladů na výměnu zařízení.

Mezi další nákladově efektivní Multi-Gigabit zařízení pro rozšíření sítě nabízí D-Link ve svém portfoliu také 2,5G Ethernet USB-C adaptér (DUB-E250), navržený pro 2,5krát větší šířku pásma než standardní Gigabit ethernetové připojení, a také přepínače řady DGS-1520 – nové generace stohovatelných L3 Smart Managed switchů, které také podporují 2,5G porty k maximalizaci šířky pásma v celé síti.

Cena a dostupnost

Přepínače DMS-106XT jsou dostupné v České republice a na Slovensku u autorizovaných prodejců D-Link za cenu 4 479 Kč (167,9 €), včetně DPH.

TZ