NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Vláda Spojeného království bude financovat projekt širokopásmového připojení přes síť vody

water internet broadband

Britská vláda zahajuje projekt ve výši 4 miliony GBP pro využití vodovodu k nasazení širokopásmového připojení na vzdálených místech.

Fiber in Water (FiW) je otevřená soutěž, která alokuje financování výzkumu a vývoje projektům kolem poskytování širokopásmových a mobilních služeb prostřednictvím rozvodů pitné vody, zejména ve venkovských oblastech, a zavádění nových řešení pro monitorování vodní infrastruktury.

„Projekt bude demonstrovat, jak je možné společně dodávat životně důležitou infrastrukturu (vodní a telekomunikační) a současně přinášet zákazníkům úspory,“ uvádí agentura pro digitální kulturu, média a sport (DCMS).

Stavební práce, jako je instalace nových potrubí a stožárů, mohou představovat až čtyři pětiny nákladů na výstavbu nových širokopásmových sítí schopných gigabitového připojení a tento projekt si klade za cíl snížit náklady zavádění vláken.

Cílem pilotního projektu je nasadit FiW pilot „v dostatečném rozsahu“, aby prozkoumal technické, bezpečnostní, provozní, regulační a obchodní požadavky a prozkoumal, zda je možné jej rozšířit na národní úrovni.

“Náklady na hloubení silnic a pozemků jsou největší překážkou, se kterou se telekomunikační společnosti potýkají při připojování těžko přístupných oblastí k lepšímu širokopásmovému připojení, ale pod nohama máme rozsáhlou síť potrubí, která zasahuje prakticky do každé budovy v zemi,” řekl ministr digitální infrastruktury Matt Warman. “Vyzýváme tedy britské brilantní inovátory, aby nám pomohli využít tuto infrastrukturu ke dvojímu účelu, a to sloužit nejen čerstvé a čisté vodě, ale také bleskově rychlému digitálnímu připojení.”

Scottish and Southern Electric v současné době pracují v Londýně na vedení vláken skrze kanalizace, ale DCMS říká, že toto není životaschopné ve venkovských oblastech, takže je zapotřebí nové řešení, jak využít více než milion kilometrů podzemních inženýrských sítí.

Kromě nasazení optických vláken si projekt klade za cíl použít FiW k nasazení nových řešení pro monitorování úniku vody a zabezpečení majetku. Veřejná komutovaná telefonní síť (PSTN) a digitální síť integrovaných služeb (ISDN) – které se používají k monitorování a řízení vodní infrastruktury a aktiv – budou do roku 2025 ukončeny, což znamená, že jsou zapotřebí alternativní řešení.

Financování je nyní otevřené a termín pro podání přihlášek do soutěže je 4. října. DCMS by mohl z fondu udělit jeden nebo více grantů, přičemž projekt běží od ledna 2022 do března 2024.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Foto: Getty

@RadekVyskovsky

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »