NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Trh s pevným bezdrátovým přístupem 5G dosáhne v roce 2029 21,7 miliardy dolarů

5G fixed wireless access market

V novém průzkum trhu JCMR dospěl k závěru, že globální výnosy 5G pevného bezdrátového přístupu (FWA) dosáhnou v roce 2029 hodnoty 21,7 miliard USD. FWA, která se ukazuje jako hlavní hnací síla nových příjmů pro mobilní operátory v USA byla podle JCMR v roce 2021 oceněna na 296 milionů USD a očekává se, že během prognózovaného období (2021–2030) vzroste na CAGR 65,6 %.

Zpráva také uvedla, že regiony Severní Аmerіkа, Еvropa, Аѕіe Расіfіс, Jižní Аmеrіkа а Міddle Еаѕt & Аfrіса budou lídři na trhu FWA.

JCMR není jedinou výzkumnou firmou, která zkoumá potenciální růst trhu FWS; ABI Research předpovídá, že celkový počet předplatných FWA vzroste z 81 milionů celosvětově v roce 2021 na mírně přes 180 milionů v roce 2026, což představuje složenou roční míru růstu (CAGR) ve výši 17 %. V důsledku toho ABI Research věří, že celosvětové dodávky FWA Customer Premises Equipment (CPE) dosáhnou do roku 2026 47 milionů ročně, přičemž 5G FWA CPE bude ve stejném roce tvořit většinu dodávek.

„Očekává se, že rychle postupující zavádění 5G v Severní Americe a západní Evropě posílí trh 5G FWA, protože operátoři se zaměřují na nabízení 5G FWA do oblastí, které nejsou pokryty FTTH [fiber to home]. Vzhledem k velikosti uživatelské základny DSL v Severní Americe a nízké penetraci FTTH v západní Evropě je příležitost pro službu 5G FWA významná,“ uvedla ABI Research s tím, že Severní Amerika a Evropa budou dohromady představovat téměř 60 % celosvětového 5G předplatného FWA v roce 2026.

„Pevný bezdrátový přístup je nákladově efektivní a má výhodu doby uvedení na trh, když jej porovnáte s alternativními řešeními, jako je budování optických vláken nebo satelitů,“ řekl viceprezident pro technologickou strategii a architekturu US Cellular Narothum Saxena. “Za těchto podmínek je to rychlé a ekonomické nabízet našim zákazníkům.” Od září 2022 poskytla společnost US Cellular přibližně 12 milionům domácností přístup k FWA.

Zdroj: rcrwireless.com

mobil tarif operátor
telekomunikace

Na trh vstupuje nový virtuální operátor

Mezi virtuální operátory se nově zařadil telekomunikační poskytovatel PODA. Vypustil do světa několik mobilních tarifů, které cílí na různě náročné uživatele. „Cílem je oslovit co

ČÍST DÁLE »