NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

TP-Link portfolio produktů s podporou WiFi 6

TP-Link portfolio

Společnost TP-Link představuje novou generaci bezdrátového připojení k síti na veletrhu IFA. V hale 17, stánek 202, představuje řadu produktů podporujících nový standard WiFi 6 – 802.11ax.

Mesh sada pro WiFi 6: Deco X60

Deco X60 je první mesh systém společnosti TP-Link s Wi-Fi 6, který může v sadě se třemi jednotkami pokrývat WiFi signálem plochu až 650 m2. Deco X60 poskytuje datový přenos bez zpoždění (575 Mb/s na 2,4GHz pásmu a 2400 Mb/s na 5 GHz) pro více než 100 zařízení a přidělí vhodnou šířku pásma podle potřeby. Tím se uvolňují zbytečně blokované prostředky a jsou distribuovány mezi aktivní uživatele. Zvýšená účinnost tak zajišťuje rozšíření kapacity pro paralelně běžící aplikace a umožňuje existenci aplikací náročných na šířku pásma, jako jsou televizní vysílání ve 4K i 8K, hraní her nebo řízení inteligentní chytré domácnosti.

WLAN router Archer AX50

Tento Wi-Fi 6 router pracuje v pásmu 2,4 GHz při rychlosti až 574 Mb/s a v pásmu 5 GHz při rychlosti až 2402 Mb/s. Uvnitř je výkonný dvoujádrový procesor od společnosti Intel. Protože nový WLAN standard je schopen znásobit výkon svého předchůdce WiFi 5, lze generovat dva datové proudy v jednom směru a současně přenášet data na několik zařízení najednou (2 × 2 MU-MIMO). Jako obvykle u produktů v této kategorii, poskytuje TP-Link svým zákazníkům v rámci HomeCare zdarma antivirový software a rodičovskou kontrolu.

WLAN repeater RE505X

I přes výrazně zvýšený dosah WiFi 6, ne všechny rohy bytu mohou být vybaveny dostatečnou šířkou pásma. Pro zesílení existujícího signálu zde přichází v úvahu cenově efektivní extender. RE505X přenáší zaznamenaný signál do vzdálených míst bezprecedentní rychlostí až 1,5 Gb/s. RE505X je kompatibilní s produkty OneMesh pro pozdější rozšíření sítě, takže pokud se změní požadavky, nic nebrání tomu, aby dovybavil a rozšířil pokrytí jakékoliv OneMesh sítě.

Síťová PC karta TX3000E

Aby bylo možné plně využívat výhod nového WLAN standardu, musí být připojená koncová zařízení samozřejmě také kompatibilní s WiFi 6. Pro PC představuje TP-Link novou síťovou kartu TX3000E, která prostřednictvím dvou externích antén dosahuje přenosové rychlosti až 2402 Mb/s. To umožňuje stahovat videa v HD kvalitě během několika sekund nebo přenášet několik streamovaných živých videí současně a bez prodlevy. To je obzvláště zajímavé pro náročné hráče, pro které i nejmenší zpoždění může mít dalekosáhlé důsledky. Síťová karta také podporuje aktuální šifrovací standard WPA3 a instaluje se klasicky přes PCI Express.

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »