NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

TP-Link portfolio produktů s podporou WiFi 6

TP-Link portfolio

Společnost TP-Link představuje novou generaci bezdrátového připojení k síti na veletrhu IFA. V hale 17, stánek 202, představuje řadu produktů podporujících nový standard WiFi 6 – 802.11ax.

Mesh sada pro WiFi 6: Deco X60

Deco X60 je první mesh systém společnosti TP-Link s Wi-Fi 6, který může v sadě se třemi jednotkami pokrývat WiFi signálem plochu až 650 m2. Deco X60 poskytuje datový přenos bez zpoždění (575 Mb/s na 2,4GHz pásmu a 2400 Mb/s na 5 GHz) pro více než 100 zařízení a přidělí vhodnou šířku pásma podle potřeby. Tím se uvolňují zbytečně blokované prostředky a jsou distribuovány mezi aktivní uživatele. Zvýšená účinnost tak zajišťuje rozšíření kapacity pro paralelně běžící aplikace a umožňuje existenci aplikací náročných na šířku pásma, jako jsou televizní vysílání ve 4K i 8K, hraní her nebo řízení inteligentní chytré domácnosti.

WLAN router Archer AX50

Tento Wi-Fi 6 router pracuje v pásmu 2,4 GHz při rychlosti až 574 Mb/s a v pásmu 5 GHz při rychlosti až 2402 Mb/s. Uvnitř je výkonný dvoujádrový procesor od společnosti Intel. Protože nový WLAN standard je schopen znásobit výkon svého předchůdce WiFi 5, lze generovat dva datové proudy v jednom směru a současně přenášet data na několik zařízení najednou (2 × 2 MU-MIMO). Jako obvykle u produktů v této kategorii, poskytuje TP-Link svým zákazníkům v rámci HomeCare zdarma antivirový software a rodičovskou kontrolu.

WLAN repeater RE505X

I přes výrazně zvýšený dosah WiFi 6, ne všechny rohy bytu mohou být vybaveny dostatečnou šířkou pásma. Pro zesílení existujícího signálu zde přichází v úvahu cenově efektivní extender. RE505X přenáší zaznamenaný signál do vzdálených míst bezprecedentní rychlostí až 1,5 Gb/s. RE505X je kompatibilní s produkty OneMesh pro pozdější rozšíření sítě, takže pokud se změní požadavky, nic nebrání tomu, aby dovybavil a rozšířil pokrytí jakékoliv OneMesh sítě.

Síťová PC karta TX3000E

Aby bylo možné plně využívat výhod nového WLAN standardu, musí být připojená koncová zařízení samozřejmě také kompatibilní s WiFi 6. Pro PC představuje TP-Link novou síťovou kartu TX3000E, která prostřednictvím dvou externích antén dosahuje přenosové rychlosti až 2402 Mb/s. To umožňuje stahovat videa v HD kvalitě během několika sekund nebo přenášet několik streamovaných živých videí současně a bez prodlevy. To je obzvláště zajímavé pro náročné hráče, pro které i nejmenší zpoždění může mít dalekosáhlé důsledky. Síťová karta také podporuje aktuální šifrovací standard WPA3 a instaluje se klasicky přes PCI Express.

Konference Metro'24 Rock Line
telekomunikace

Konference Metro’24 Rock Line

Účastníci konference Metro’24 Rock Line se v AquaCity Poprad dozvědí, jak navrhnout inteligentní čtvrti a budovy, aby splňovaly ta nejvyšší kritéria komfortního, bezpečného a efektivního

ČÍST DÁLE »