NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Starlink se blíží budování satelitní základnové stanice na ostrově Man

Starlink satellite base station Isle of Man

Starlink společnosti SpaceX by mohl plánovat výstavbu satelitní základnové stanice na ostrově Man.

The Telegraph uvádí, že firma podporovaná Elonem Muskem je v závěrečných fázích zajištění licence na výstavbu pozemní stanice na ostrově v Irském moři mezi Anglií a Irskem.

Záznamy ostrovního komunikačního regulátora CURA ukazují, že Starlink už má telekomunikační licenci k provozu a právo instalovat zařízení na ostrově.

Telegraph uvedl, že přenos z ostrova Man do satelitní sítě by Starlinku umožnil využít méně přeplněných vzduchových vln ostrova, které se udělují odděleně od britských. Společnost byla údajně jedinou, která projevila zájem o více pásem spektra, uvedla CURA.

V březnu bylo oznámeno, že britská firma Arqiva získala kontrakt na poskytování bran pro pozemní stanice Starlink ve Velké Británii.

Starlink již dříve oznámil partnerství se společností Google na hostování pozemních stanic v datových centrech vyhledávacího giganta.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Foto: u/darkpenguin22 via Reddit

Konference Metro'24 Rock Line
telekomunikace

Konference Metro’24 Rock Line

Účastníci konference Metro’24 Rock Line se v AquaCity Poprad dozvědí, jak navrhnout inteligentní čtvrti a budovy, aby splňovaly ta nejvyšší kritéria komfortního, bezpečného a efektivního

ČÍST DÁLE »